Уряд РФ проведе нараду по формулі ціни на нафтопродукти
Економетрікс ньюз

Уряд РФ проведе нараду по формулі ціни на нафтопродукти

8 квітня 2010 року

Уряд РФ проведе нараду по формулі ціни на нафтопродукти

Уряд РФ проведе окрему нараду за проектом ухвали про формулу розрахунку конкурентної ціни на нафтопродукти, повідомив РІА Новини глава Федеральної антимонопольної служби (ФАС) Росії Ігор Артємьєв.

За його словами, відповідне доручення дав перший віце-прем'єр Ігор Шувалов.

"По формулі ціни Шувалов розпорядився зібрати нараду", - сказав Артємьєв в кулуарах Юридичного форуму, організованого газетою "Відомості".

При цьому йому важко уточнити терміни, в які планується провести цю нараду.
У грудні ФАС і представники нафтових компаній затвердили основні параметри формули ціни нафтопродуктів, по якій вона прив'язувалася до вартості на світовому ринку мінус експортне мито, транспортні витрати, але плюс податки. Замглави ФАС Анатолій Голомолзін 26 лютого повідомляв, що ФАС направила пропозиції по формулі ціни в уряд і розраховує, що рішення по ній буде ухвалено протягом півтора місяців.

На думку ФАС, для формування об'єктивних внутрішніх індикаторів оптової ціни на нафтопродукти в країні доцільно використовувати формулу ціни на основі міжнародних котирувань. Пропонована формула грунтується на принципі рівноеффективності постачань нафтопродуктів на зовнішній і внутрішній ринки. Котирування зовнішнього ринку визначається як поточне світове котирування конкретного базису постачань, очищене від мита, з урахуванням витрат на транспортну логістику постачання до НПЗ (net back). При цьому розглядаються декілька варіантів визначення net back.

Артємьєв також повідомив, що поки нічого не знає про долю проекту ухвали про рівний доступ до газотранспортної системи "Газпрому", внесеного ФАС в уряд місяць тому.

"З цього питання поки нічого не можу сказати. Ми внесли (проект в уряд - ред.) і нічого поки не знаємо", - сказав глава ФАС.

Антимонопольне відомство декілька років наполягало на затвердженні правил недискримінаційного доступу до газотранспортної системи, проте розробка документа затягувалася через розбіжності ФАС з "Газпромом".

Артємьєв раніше повідомляв, що головну розбіжність було пов'язано з бажанням "Газпрому" оформити пріоритетний доступ не тільки для себе, але і для своїх дочірніх структур. На думку ж ФАС, "Газпром", що має значні соціальні зобов'язання, повинен мати пріоритет у порядку доступу, але його "дочки" повинні бути поставлені в рівні умови з незалежними виробниками газу.