Золото дешевшає через те, що зміцнюється на ситуації навколо Греції долар
Економетрікс ньюз

Золото дешевшає через те, що зміцнюється на ситуації навколо Греції долар

8 квітня 2010 року

Золото дешевшає через те, що зміцнюється на ситуації навколо Греції долар

Золото дешевшає у четвер на торгах в Нью-Йорку на тлі дорожчаючого долара і збільшення вартості металу на попередніх торгах, повідомляє агентство Bloomberg.

Червневий ф'ючерс на золото в ході торгів на Нью-Йоркській товарній біржі подешевшало на 0,4% - до 1148,8 долара за тройську унцію. На торгах в середу золото збільшувалося в ціні до максимальної з 12 січня відмітки - 1154,20 долара за унцію.

Ринок золота у четвер знаходиться під тиском долара, що зміцнюється. Євро подешевшав до долара до 1,3331 долара за євро з 1,3354 долара за євро на фоні все зростаючих побоювань з приводу здатності Греції рефінансувати свої борги під високі відсотки. В цілому курс долара до корзини шести валют країн - основних торгових партнерів США збільшився на 0,25% - до 81,64 пункту.
"Ми розглядаємо дорожчаючий долар як негативний чинник для золота, проте в той же час ми вважаємо, що цей ефект буде обмеженим у зв'язку з побоюваннями відносно ризику суверенних боргів, особливо по Греції", - приводить інтернет-видання The Wall Street Journal думку аналітика Standard Bank Вальтера де Вета (Walter de Wet).

Золото повинно збільшуватися в ціні до тих пір, поки Федеральна резервна система США не підніме базову процентну ставку, а потім метал повинен почати втрачати в ціні на зміцненні долара, відзначають аналітики Standard Chartered Bank. Також вони вважають, що пікових значень ціна на золото досягне до кінця поточного року. За підсумками 2009 року золото подорожчало на 24% на тлі низьких процентних ставок центробанків країн світу, а також величезних фінансових вливань в економіки.

Під час кризи в економіці золото набуває особливої популярності у інвесторів, які розглядають його як надійнішу альтернативу нестабільним валютам і схильним серйозним коливанням акціям компаній. В більшості випадків золото в період нестабільності в глобальній економіці допомагає інвесторам не тільки зберегти вільні грошові кошти, але і примножити їх.