Росія і ЄС обговорять посередників в енергетиці і постачання енергоресурсів
Економетрікс ньюз

Росія і ЄС обговорять посередників в енергетиці і постачання енергоресурсів

8 квітня 2010 року

Росія і ЄС обговорять посередників в енергетиці і постачання енергоресурсів

Росія і Євросоюз хочуть обговорити широке коло енергетичних питань, зокрема проблему існування посередників у сфері енергетики, заявив віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін на зустрічі з єврокомісаром по енергетиці Гюнтером Оттінгером у Москві в четвер.

"Порядок денний дуже широкий. Це і постачання енергоносіїв до Європи, це і транзит. Останнім часом звертаємо увагу на проблему з посередниками, які негативно впливають на цінові параметри, на стабільність постачань. Також обговоримо і електроенергетику, і атомну енергетику", - сказав Сєчін.

Він підкреслив, що позиції Росії і ЄС з багатьох питань енергетики співпадають, зокрема з питання диверсифікації маршрутів постачань сировини.
Віце-прем'єр додав, що Росія вже приступила до робіт по будівництву газопроводу Nord Stream. "Практично роботи по будівництву Nord Stream вже початі. І це саме той напрям робіт, по якому наші позиції абсолютно співпадають, - сказав він. - Події останніх років підтвердили, що диверсифікація маршрутів постачань вкрай необхідна, і тут діє чиста економіка, ніякої політики".

Сєчін додав, що цей проект вирішує задачі як забезпечення стабільних постачань енергоносіїв до Європи, так і енергобезпеки європейських споживачів.

У свою чергу Оттінгер відзначив, що він планує у п'ятницю взяти участь в урочистих заходах, приурочених до початку будівництва морської частини газопроводу Nord Stream. При цьому, він підкреслив, що Росія і ЄС продовжуватимуть спільну роботу у вирішенні питань в сфері енергетики.