Сербія готова будувати заводи на воронежській землі
Економетрікс ньюз

Сербія готова будувати заводи на воронежській землі

8 вересня 2009 року

Сербія готова будувати заводи на воронежській землі

Сербські підприємці зацікавлені в двосторонній співпраці з Воронежською областю і готові представити на розгляд готові інвестиційні проекти, в числі яких будівництво заводів по виробництву акумуляторних батарей, вікон і дверей, а також по переробці молока, повідомив РІА Новини у вівторок під час візиту до Воронежа помічник посла Сербії в РФ, директор представництва торговельно-промислової палати Сербії в РФ Янко Джуріч.

"Сербські підприємці, що мають бізнес в своїй країні, готові співробітничати з воронежським бізнесом. Ми сподіваємося, що і у воронежських підприємців є у відповідь інтерес", - сказав Джуріч. За його словами, з боку Сербії є конкретні пропозиції по реалізації ряду інвестиційних проектів.
"Ми зацікавлені в створенні спільних виробництв на воронежській землі. Зокрема, сербські підприємці готові інвестувати в будівництво заводів по виробництву акумуляторних батарей, вікон і дверей, а також по переробці молока", - пояснив Джуріч.

Він також відзначив, що територіальне розташування Воронежської області, хороші грунти і сприятливі погодні умови роблять сільське господарство регіону інвестиційно привабливим. Крім того, Джуріч відзначив, що хотів би знайти підприємців, готових відкрити у Воронежі сумісний сербсько-російський торговий дім, де б продавалися якісні і недорогі товари з Сербії.

"Сербія має преференцію у вигляді безмитного ввезення своїх товарів Росію. Проте ми нею не користуємося - наших товарів тут немає взагалі, і це наше упущення", - відзначив Джуріч.

Делегація представників Сербії у вівторок у Воронежі провела переговори про можливу торговельно-економічну співпрацю з членами Торговельно-промислової палати (ТПП) Воронежської області, а також з главою Воронежа Сергієм Коліухом.

За словами Коліуха, мерія готова надати необхідну допомогу сербським виробникам, головне на даному етапі - це надання для вивчення проектів, здатних виготовляти на території обласного центру імпортозамінюючу продукцію з високою доданою вартістю.

"У випадку, якщо ми дійсно побачимо, що сербські партнери готові інвестувати в нашу економіку довгострокові засоби, привезти сюди європейські технології, то з свого боку надамо всю необхідну допомогу і дамо необхідні гарантії для реалізації проектів. Після завершення переговорів справа залишається за малим - це детальне обговорення і переклад в практичну площину найбільш вигідних для сторін інвестиційних пропозицій", - сказав Коліух.

Також сторони домовилися почати міжвузівський і міжшкільний обмін для зміцнення міжнаціональних зв'язків.