Глава фінкомітету Держдуми вважає помилковою плавну девальвацію рубля
Економетрікс ньюз

Глава фінкомітету Держдуми вважає помилковою плавну девальвацію рубля

8 вересня 2009 року

Глава фінкомітету Держдуми вважає помилковою плавну девальвацію рубля

Голова комітету Держдуми по фінансовому ринку Владислав Рєзнік вважає, що різка девальвація рубля в ході боротьби з економічною кризою була б вигідніша, ніж поступова девальвація, яка була проведена Банком Росії.

"Моя точка зору - плавна девальвація рубля, яка була проведена блискуче, все-таки була не вірним рішенням, потрібно було різко девальвувати більше року назад, можливо з соціальними витратами, які були б невеликими. Оскільки економіка була дедоларизована, тоді це не ударило б по населенню", - сказав Рєзнік у вівторок на засіданні комітету в ході обговорення питання про заміну в Національній банківській раді Анатолія Аксакова на голову комітету Держдуми по власності Віктора Плескачевського.
Приводом для виведення Аксакова зі складу НБС стало висловлена ним на початку серпня пропозиція різко девальвувати рубль - на 30-40%, щоб підтримати конкурентоспроможність російської промисловості. Ця заява члена НБС, причетного до формування грошово-кредитної політики, спровокувало, на думку експертів, зростання девальваційних очікувань і ослаблення рубля. Єдинороси виступили з ініціативою відкликати Аксакова НБС. Згодом Аксаков висловився за збереження плаваючого курсу рубля, назвавши це досягненням Банку Росії.

На думку Рєзніка, говорити про різку девальвацію сьогодні не можна, тому що це ударить по населенню.

З 23 січня Банк Росії оголосив про завершення керованої девальвації рубля і зафіксував межі бівалютного коридору на рівні 26 рублів - 41 рубль. З листопада, коли було ухвалене рішення про "плавне" ослаблення національної валюти, рубль подешевшав до бівалютної корзини приблизно на 30% (з 30,4 рубля). Вартість корзини, розрахована по офіційних курсах на 9 вересня поточного року, складає 37,56 рубля.