"Газпром" сподівається погоджувати з Eni питання по "Південному потоку"
Економетрікс ньюз

"Газпром" сподівається погоджувати з Eni питання по "Південному потоку"

9 квітня 2010 року

Газпром сподівається погоджувати з Eni питання по Південному потоку

"Газпром" розраховує на зустрічі з італійською Eni 12 квітня домовитися про взаємоприйнятні рішення в рамках проекту "Південний потік", повідомив РІА Новини офіційний представник російського холдингу Сергій Купріянов.

"Наступна зустріч керівництва "Газпрому" і Eni, яка пройде в рамках регулярних консультацій сторін, запланована на найближчий понеділок, і дозволить виробити взаємоприйнятні рішення поточних робочих питань, зокрема - по "Південному потоку", - сказав він.

За словами Купріянова, "Газпром" не бачить ніяких принципових розбіжностей в рамках реалізації проекту "Південний потік" і взаємодії з компанією Eni.
"Ми продовжуємо конструктивний діалог з нашими італійськими партнерами зі всіх ключових питань співпраці", - відзначив він.

У п'ятницю начальник департаменту зовнішньоекономічної діяльності російського холдингу Станіслав Циганков заявив, що робота компанії South Stream AG гальмується череза позицію італійської Eni. Це зокрема виражається в не узгодженні робочої програми і вже проведених досліджень. Крім того, Eni, за його словами, не здійснює платежі за проектом.

Долі "Газпрому" і Eni в компанії-операторі "Південного потоку" складають 50%. Газопровід протяжністю близько 900 кілометрів передбачається прокласти по дну Чорного моря з Новоросійська в болгарський порт Варна. По цій трубі, продуктивність морської ділянки якої складе 63 мільярди кубометрів в рік, з 2015 року повинно експортуватися близько 35% загального об'єму постачань російського газу до Європи.

Ще на початку березня джерело, близьке до акціонерів проекту, заявило журналістам про те, що італійська сторона займає неконструктивну позицію в частині входження в число акціонерів South Stream AG французької EdF. Він тоді висловив думку, що розширення складу учасників проекту навряд чи відбудеться до відставки нинішнього глави Eni Паоло Скароні. Його контракт закінчується в кінці поточного року, і він вже не може бути переобраний.

У свою чергу Скароні наступного дня заявив про прихильність проекту будівництва газопроводу "Південний потік" і спростував інформацію про існування деяких розбіжностей з російськими партнерами з "Газпрому". Також він заявив про згоду Eni на входження в проект EdF.