Ющенко їде до Туркменії домовлятися про прямі постачання газу
Економетрікс ньюз

Ющенко їде до Туркменії домовлятися про прямі постачання газу

9 вересня 2009 року

Ющенко їде до Туркменії домовлятися про прямі постачання газу

Президент України Віктор Ющенко 14-16 вересня відвідає з офіційним візитом Туркменію, де, зокрема, поставить питання про відновлення прямих постачань туркменського газу в Україну, повідомила прес-секретар глави української держави Ірина Ванникова.

У 1990-і роки Україна безпосередньо купуавала весь туркменський газ, що експортується, в об'ємі близько 35 мільярдів кубометрів в рік. На початку 2000-х років російський "Газпром" узяв на себе роль реекспортера. Проте, кінцевим споживачем палива з Центральної Азії, де Туркменія - найбільший експортер газу, залишається Україна, відзначає українське інформагентство УНІАН.

"В ході візиту президент поставить питання про відновлення прямих постачань газу з Туркменістану до України", - сказала Ванникова на брифінгу в середу.
Також, за її словами, на переговорах Ющенка і президента Туркменії Гурбангули Бердимухамедова обговорюватимуться питання економічного і військово-технічного співробітництва двох країн.

Як повідомляє в середу офіційний сайт президента України, Ющенко їде до Туркменістану для розвитку двостороннього політичного діалогу і обговорення ряду нових сумісних проектів.

"В першу чергу, йтиметься про відновлення прямих постачань туркменського газу до України і про взаємодію у сфері торговельно-економічної і військово-технічної співпраці", - мовиться в повідомленні.

В кінці серпня посол України в Туркменії Віктор Майко заявив, що Київ готовий до переговорів з Ашхабадом про відновлення прямих постачань газу в об'ємі до 15 мільярдів кубометрів в рік і одночасно бачить себе транзитером однієї з віток європейського газопроводу "Набукко", нагадує у зв'язку з цим УНІАН.

За словами посла, Ющенко підніме в переговорах з Бердимухамедовим тему постачань газу і участі українських компаній в будівництві об'єктів в Туркменії.

Як заявив Майко, Україна готова до трибічних (за участю Росії) переговорів про можливість відновлення прямих закупівель туркменського газу, передбачуваний об'єм - 10-15 мільярдів кубометрів. За розрахунками посла, на узгодження цього питання "може піти півроку, а то і рік".