Російсько-венесуельське нафтове СП може запрацювати до кінця року
Економетрікс ньюз

Російсько-венесуельське нафтове СП може запрацювати до кінця року

9 вересня 2009 року

Російсько-венесуельське нафтове СП може запрацювати до кінця року

Спільне підприємство "Національного нафтового консорціуму" (ННК), утвореного найбільшими російськими нафтовими компаніями для роботи у Венесуелі, і венесуельської PdVSA може запрацювати до кінця 2009 року, повідомив в середу віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін.

"Розраховую, що до кінця року підприємство приступить до роботи", - сказав Сєчінжурналістам в кулуарах третього російського-венесуельського економічного форуму.
За його словами, в ході візиту до Москви президента Венесуели Уго Чавеса будуть конкретизовані документи по блоку "Хунін-6", і СП "набере як проект остаточні контури".

Спільне підприємство ННК і PdVSA зможе видобувати на блоці більше 450 тисяч баррелів нафти в добу, уточнив Сєчін.

Віце-прем'єр відзначив, що до підписання конкретних контрактів повинні бути проведені певні процедури. "Зараз всі документи будуть допрацьовані і передані венесуельській стороні для затвердження", - сказав він, виразивши надію на те, що це відбудеться достатньо швидко. За словами Сєчіна, в даний час близько восьми документів "достатньо серйозно допрацьовуються".

ТОВ "Національний нафтовий консорціум", створено найбільшими російськими компаніями для роботи у Венесуелі, було зареєстровано 8 жовтня 2008 року. По 20% в ньому повинно належати "Роснефті", "Газпрому", Лукойлу, "Сургутнефтегазу" і ТНК-ВР. Згідно венесуельському законодавству, видобуток нафти іноземними компаніями ведеться у складі спільних підприємств.

Як заявив у свою чергу, виступаючи на форумі, президент PdVSA Рафаель Рамірес Карреньо, Росія і Венесуела за останні роки уклали ряд політичних і зовнішньоекономічних договорів, які дають можливість для спільної роботи. Разом з тим, є області взаємодії, потенціал яких сторонам ще тільки належить освоїти, відзначив він. Зокрема створений для роботи у Венесуелі російський "Національний нафтовий консорціум" може вести діяльність в зоні річки Оріноко, йдеться про 52 мільярди баррелів нафти, сказав глава PdVSA.