Азаров сподівається обговорити в РФ можливість безмитного постачання труб
Економетрікс ньюз

Азаров сподівається обговорити в РФ можливість безмитного постачання труб

10 квітня 2010 року

Азаров сподівається обговорити в РФ можливість безмитного постачання труб

Прем'єр-міністр України Микола Азаров сподівається обговорити з російськими властями питання про повернення до безмитного постачання українських труб до РФ.

Азаров в суботу проведе у Москві робочу зустріч з російським прем'єром Володимиром Путіним.
Раніше ФТС Росії повідомила, що з 1 квітня 2010 року, через відсутність узгоджених об'ємів квот на постачання без сплати антидемпінгових мит, імпортні мита на українську трубну продукцію стягуються в повному об'ємі. Зараз найбільшим імпортером труб, що працює в рамках угоди з РФ, є трубно-колісна компанія "Інтерпайп", підконтрольна підприємцю Віктору Пінчуку і членам його сім'ї. У 2005 році Мінекономрозвитку РФ і Мінекономіки України встановили квоту на імпорт в РФ труб у розмірі 395 тисяч тонн з щорічним зростанням на 2% до 2010 року. У 2009 році до Росії з України було поставлено 230 тисяч тонн трубної продукції. Російський Фонд розвитку трубної промисловості пропонує обмежити об'єм постачань до 217 тисяч тонн, а також провести диференціацію постачань по видах труб і розбиття по кварталах.

"Я сподіваюся, що найближчим часом нам вдасться домовитися про безмитне постачання труб до Росії", - сказав Азаров в ефірі українського телеканалу "Інтер" у п'ятницю пізно увечері.

Український прем'єр повідомив, що він вже обговорював це питання з російською стороною.