Україну чекають важкі часи при нинішній ціні на газ, вважає Азаров
Економетрікс ньюз

Україну чекають важкі часи при нинішній ціні на газ, вважає Азаров

10 квітня 2010 року

Україну чекають важкі часи при нинішній ціні на газ, вважає Азаров

Україну чекають важкі часи, якщо властям не вдасться домовитися з Росією про зниження ціни на газ, заявив український прем'єр Микола Азаров у п'ятницю в ефірі українського телеканалу "Інтер".

"Якщо ми не домовимося з Росією, нас чекають дуже великі труднощі. (Ось) чому затримується бюджет (представлення бюджету на 2010 рік до парламенту)", - заявив прем'єр.
У суботу Азаров їде до Москви, де проведе переговори зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.

Як повідомив український прем'єр в ефірі українського телеканалу, Україна хоче добитися зниження ціни на 3 мільярди доларів за підсумками поточного року. Проте у такому разі Росія втрачатиме ресурси, тому, за словами Азарова, натомість необхідно запропонувати РФ якісь проекти.

Президент України Віктор Янукович, прийшовши влади в нинішньому році, пообіцяв добитися зниження ціни на російський газ, контракти по якому були підписані при прем'єрствуванні Юлії Тимошенко.

Нинішня влада в Києві угодами не задоволена. Москва ж знаходить існуючі домовленості цілком збалансованими, проте готова піти на поступки Києву.

Раніше російські ЗМІ повідомляли, що Україна має намір запропонувати Росії понизити ціну на газ до 260 доларів за тисячу кубів проти 320 доларів в даний час, в обмін обіцяні знижка на транзит російського газу до Європи і створення газотранспортного консорціуму, частка РФ в якому може скласти близько 20%.

Згідно досягнутим в січні 2009 року домовленостям, Україна платить за газ ринкову ціну, яка залежить від вартості нафти. У першому кварталі цього року "Нафтогаз України" купував газ у "Газпрому" по 305 доларів за тисячу кубометрів.