Провідні менеджери США навіть в кризу запрацювали більш ніж по $100 млн.
Економетрікс ньюз

Провідні менеджери США навіть в кризу запрацювали більш ніж по $100 млн.

10 вересня 2009 року

Провідні менеджери США навіть в кризу запрацювали більш ніж по $100 млн.

Найбільш високооплачувані менеджери американських корпорацій навіть у кризу зуміли заробитити більш ніж по 100 мільйонів доларів в рік, свідчить щорічний рейтинг інформаційно-аналітичної компанії Equilar.

Найбільш "дорогими" менеджерами США у 2008 році стали глава енергетичного гіганта Chesapeake Energy Обрі Маккліндон і головний керівник найбільшого виробника пристроїв мобільного зв'язку Motorola Санджай Джа, які зуміли заробити в рік рецесії по 112,5 мільйонів доларів.

"Велика рецесія" майже не вдарила по кишені Маккліндона - його річний бюджет порівняно з попереднім роком втратив лише близько 5 мільйонів доларів, відзначає Equilar.
Більш ніж удвічі впали доходи ще недавно найбільш високооплачуваного топ-менеджера Америки, глави компанії Oracle Ларрі Еллісона. Його дохід у 2008 році склав 84,5 мільйонів доларів, тоді як в 2007 році - 182 мільйонів доларів.

Бізнес корпорації Oracle пов'язаний з використанням, управлінням і захистом інформації. На протязі майже 30 років вона вважається найбільшим виробником корпоративного програмного забезпечення.

Ці управлінці і сформували трійку найбільш високооплачуваних корпоративних менеджерів.

Фінансова криза помітно посунула в рейтингу Equilar банкірів, проте, Goldman Sachs вивів в число 25 найбільш оплачуваних керівників цілу плеяду своїх менеджерів, заробітки яких коливалися в межах 40-50 мільйонів доларів.

Примітно, що в списку опинився і екс-президент страхового гіганта American International Group (AIG), який потряс світ мільйонними бонусами своїх шефів на тлі скандального краху корпорації, яку від банкрутства врятувала лише підтримка держави.

Роберт Вілламстад, який простояв на "капітановому містку" AIG всього декілька місяців, з червня по вересень 2008 року, вмудрився заробити 37,6 мільйонів доларів.

Для порівняння: глава високотехнологічної корпорації Apple Стів Джобс не одержав за підсумками минулого року ніякого бонуса, а його заробітна платня склала символічний 1 долар. Джобсу належать акції на загальну суму понад 630 мільйонів доларів.

А заробітна платня інвестиційного гуру Уоррена Баффета, що очолює інвестиційну групу Berkshire Hathaway, складає 100 тисяч доларів в рік. Його загальний дохід за керівництво в сумі досяг 170 тисяч доларів при нульовому бонусі.