Росія зацікавлена в реалізації енергетичних проектів в Аргентині
Економетрікс ньюз

Росія зацікавлена в реалізації енергетичних проектів в Аргентині

11 квітня 2010 року

Росія зацікавлена в реалізації енергетичних проектів в Аргентині

Росія зацікавлена взяти участь в реалізації ряду крупних енергетичних проектів в Аргентині, заявив помічник президента РФ Сергій Приходько напередодні офіційного візиту глави російської держави до Буенос-Айреса.

"Вони оголосили тендер. Себе презентуватимемо, говоритимемо про наші можливості. Ми в цьому дуже зацікавлені. Треба закріплюватися - у нас там є хороший досвід", - сказав Приходько журналістам.

Він нагадав, що, зокрема, в Аргентині активно працює компанія "Силові машини" - провідний російський виробник і постачальник комплексних рішень в області енергомашинобудування, що включають інженеринг, виробництво, постачання, монтаж, сервіс і модернізацію устаткування для теплових, атомних, гідравлічних і газотурбінних електростанцій.
"У нас до 25% електроенергії в Аргентині виробляється на устаткуванні, виготовленому російськими компаніями. Ми там вже 40 років присутні і зараз плануємо подати заявку на участь у тендерах для пропозицій по ще п'яти ГЕС", - повідомив помічник президента РФ.

За його словами, глава російської держави "підтвердить політичну підтримку постачанням вітчизняного енергетичного устаткування для місцевих гідро- і теплових електростанцій".

"У довгостроковому плані наші компанії боротимуться, щоб на зіставних з аргентинцями умовах брати участь в роботі на десяти крупних енергетичних об'єктах Аргентини", - відзначив кремлівський представник.

Зокрема, Росія має намір брати участь у будівництві АЕС в Аргентині.

Як раніше повідомив Росатом, відповідно до двостороннього Меморандуму про взаєморозуміння і співпрацю держкорпорація обміняється з аргентинськими колегами технічною інформацією, за допомогою якої буде проаналізована можливість використання в Аргентині російських проектів АЕС на основі ВВЕР.