Єврозона може виділити Греції 30 млрд євро кредитів
Економетрікс ньюз

Єврозона може виділити Греції 30 млрд євро кредитів

11 квітня 2010 року

Єврозона може виділити Греції 30 млрд євро кредитів

Єврозона може виділити Греції 30 мільярдів євро кредитів, заявив в неділю глава Єврогрупи Жан-Клод Юнкер, слова якого передають грецькі телеканали.

За словами глави наради міністрів фінансів 16 країн єврозони, відсоток по кредитах буде стабільним, в районі 5%.

Греція переживає серйозні проблеми з погашенням більш ніж 300-мільярдного боргу, відсоток по запозиченнях країни є рекорд високим в єврозоні.
Єврогрупа збиралася в неділю на екстрене засідання у форматі телеконференції після нового загострення боргової і бюджетної кризи в Греції.

За словами Юнкера, кредити здійснюватимуться на двосторонній основі, в них братимуть участь всі країни-члени єврозони.

"Структура допомоги така, щоб Греція дістала можливість повернутися на ринки (запозичення) в нормальних умовах", - сказав голова Єрогруппи.

У свою чергу, єврокомісар по економіці і монетарній політиці Олі Рен повідомив, що учасники єврозони домовилися про механізм надання кредитів протягом першого року дії механізму підтримки.

"Країни-члени єврозони погодилися щодо засобів і процесів по активізації механізму підтримки, якщо це буде потрібно", - сказав Рен.

Греція поки не зверталася офіційно з проханням про кредити, проте просила країни єврозони деталізувати механізм можливої підтримки.

На минулому тижні боргова ситуація Греції знов погіршала, а прибутковість по її суверенних бондах досягала історичного максимуму, збільшуючи тягар боргу для позичальника.