Економетрікс ньюз "Росатом" обіцяє побудувати за кордоном 30 енергоблоків

"Росатом" обіцяє побудувати за кордоном 30 енергоблоків

knoxdiggs.com - 11 січня 2011 р.

"Росатом" розраховує довести портфель своїх зарубіжних замовлень по будівництву енергоблоків до 30, повідомив глава держкорпорації Сергій Кирієнко на зустрічі з президентом Дмитром Мєдвєдєвим в підмосковних Горках.

Він нагадав, що в Росії реалізуються проекти по будівництву 28 атомних енергоблоків: "В умовах кризи вони трохи зснулися, але жоден з них не відмінний, на всіх майданчиках йде робота", - цитує главу корпорації "Інтерфакс".

"Зараз сильно росте об'єм замовлень за рахунок зарубіжних контрактів, і потенційний ринок для нас - ще 30 блоків", - сказав Кирієнко. Ключовими партнерами в цій сфері є Індія, В'єтнам і Туреччина.

Глава корпорації повідомив, що в Туреччині минулого року був підписаний "унікальний контракт". "Сьогодні великий інтерес по низці нових країн до такого типу контрактів. З урахуванням досвіду Туреччини вони готові пропонувати нам можливості не тільки будувати атомні станції за російськими технологіями, але і бути співвласниками і власниками таких атомних станцій", - повідомив Кирієнко.
Він підвів попередні підсумки роботи компанії за минулий рік: до 1 грудня в Росії був створений перший в світі гарантійний запас, що знаходиться під управлінням МАГАТЕ. "Це була ініціатива Росії, і ми її повністю реалізували: до 1 грудня на Ангарському комбінаті ми заклали 120 тонн низькозбагаченого урану", - сказав глава "Росатома".

"Це унікальна нова ситуація в світі, будь-яка країна, якій раптом з політичних причин обмежують доступ до отримання ядерного палива, може звертатися в Раду керівників МАГАТЕ, і їй забезпечується гарантійне постачання", - сказав Кирієнко.