Економетрікс ньюз Роснедра виставлять на торги 203 дрібних нафтогазових родовища

Роснедра виставлять на торги 203 дрібних нафтогазових родовища

knoxdiggs.com - 11 січня 2011 р.

Роснедра опублікували прогнозний перелік ділянок надр вуглеводневої сировини, аукціони по яких планується провести в 2011 році.

У список включено 203 родовища загальними запасами категорії С1 - 40,9 млн. тонн нафти, тобто на одну ділянку доводиться приблизно по 0,2 млн. тонн "чорного золота". Навіть найкрупніші лоти швидше схожі на "калюжки", пише РБК daily.

Іноземці не зможуть взяти участь в торгах по трьох ділянках: Верхнєянгарейському, Янгарейському і Сібріягинському в Ненецькому автономному окрузі. "Ці родовища мають права розробляти тільки російські надрокористувачі", - мовиться в примітці Роснедр.

Плани агентства по надрокористуванню на 2011 рік дещо скромніше за торішні результати: у 2010 році було проведено 288 аукціонів і конкурсів, з яких відбулося менше 50. За право володіння новими ділянками надрокористувачі заплатили до бюджету близько 9 млрд рублів.

У новому році істотного пожвавлення аукціонної діяльності чекати не доводиться, вважає аналітик ГИК "Трійка Діалог" Валерій Нестеров: "Представлені ділянки важко назвати перспективними. Компаніям доведеться брати на себе нові зобов'язання по доразвідці, а це великі ризики".
Це особливо невигідно нафтовим компаніям у світлі підготовлюваних податкових змін. За прогнозами Нестерова, збільшення податку на прибуток неминуче приведе до скорочення інвестицій в геологорозвідку і зменшенню об'ємів буріння на 5-10%.

Головною інтригою року, що наступив, будуть не аукціони, а конкурси, що проводяться Роснедрами. На конкурсній основі буде виставлено декілька родовищ федерального значення, наприклад, весною 2011 року стане відомий переможець конкурсу на Наульське родовище.

Міністр природних ресурсів Юрій Трутнєв заявляв, що на продаж буде виставлене Лодочне родовище в Красноярському краю (запаси 46,9 млн. т нафти і конденсату, 71,1 млрд куб. м газу). Правда, чи буде воно продано в ході аукціону або конкурсу, поки не ясно.