Економетрікс ньюз Німецька фірма готується будувати в Росії центр по утилізації ядерних відходів

Німецька фірма готується будувати в Росії центр по утилізації ядерних відходів

knoxdiggs.com - 11 січня 2011 р.

Німецька фірма Energiewerke Nord, що займається утилізацією ядерних відходів, має намір підписати крупний контракт з Росією

Німецька фірма Energiewerke Nord, що займається утилізацією ядерних відходів, має намір підписати крупний контракт з Росією. Як повідомляє DW-world, фірмі, розташованій в місті Лубмін під Грейфсвальдом (федеральна земля Мекленбург-Передняя Померанія), надійшов запит на будівництво центру по утилізації ядерних відходів від дочірнього підприємства російського державного концерну "Атоменергопром".

Представниця EWN Марліс Філіпп підтвердила інформацію про переговори. За її словами, запит надійшов в кінці минулого року, в даний час фахівці інтенсивно працюють над планом реалізації проекту.

За даними газети Ostsee-Zeitung, йдеться про будівництво крупного центру по утилізації ядерних відходів за зразком підприємства EWN в Лубміні.
Російські замовники підкреслили, що об'єкт не планується використовувати для складування радіоактивних матеріалів. Центр, який передбачається розмістити в європейській частині Росії, буде призначений для переробки паливних уранових стрижнів. Як можливі місця будівництва називаються міста Смоленськ, Санкт-Петербург і Курськ.

Державна компанія EWN вже бере участь в реалізації ряду сумісних германо-російських економічних проектів - німецькі фахівці допомагають здійснювати програму утилізації тих, що відслужили свій термін 120 російських атомних підводних човнів в Мурманську.

http://www.infodez.ru/