Суд Гвінеї визнав недійсною передачу РУСАЛу комплексу у Фріє
Економетрікс ньюз

Суд Гвінеї визнав недійсною передачу РУСАЛу комплексу у Фріє

11 вересня 2009 року

Суд Гвінеї визнав недійсною передачу РУСАЛу комплексу у Фріє

Акт передачі у власність "Русалу" акцій боксито-глиноземного комплексу у Фріє визнаний недійсним судом Гвінеї, що по суті є спробою експропріації власності цієї російської компанії, заявляє у п'ятницю МЗС РФ.

"Десятого вересня судом першої інстанції міста Конакрі Гвінейської Республіки ухвалено рішення про визнання недійсним акту про передачу у власність ОК "Русал" акцій боксито-глиноземного комплексу "Фрігия" від 2006 року", - мовиться в повідомленні.

"Русал", який працює в Гвінеї з 2001 року, в 2006 році одержав повний контроль над комбінатом у Фріє. Потужність підприємства - 600 тисяч тонн глинозему і 2,8 мільйонів тонн бокситів в рік.
Як відзначає МЗС, гвінейська сторона при цьому "висуває на адресу російської компанії різного роду претензії, що стосуються "неадекватності", на її думку, ціни, за яку було придбане це підприємство, а також за розмірами податкових платежів і недотриманням норм екологічної безпеки з боку компанії".

"По суті справи, гвінейські власті зробили спробу експропріації в судовому порядку власності ОК "Русал", - заявляє МЗС РФ.