"Башнефть" купила 25% акцій "Система-Інвест" за 202 млн. доларів
Економетрікс ньюз

"Башнефть" купила 25% акцій "Система-Інвест" за 202 млн. доларів

12 квітня 2010 року

Башнефть купила 25% акцій Система-Інвест за 202 млн. доларів

ВАТ АНК "Башнефть" завершило операцію по придбанню 25% акцій ВАТ "Система-Інвест" у компанії Endeavour Energy Ltd. Сума операції склала 202 мільйони доларів", - мовиться в повідомленні.

Раніше у понеділок повідомлялося, що ВАТ АНК "Башнефть" (основним акціонером компанії є ВАТ АФК "Система") 9 квітня придбало 25% акцій ВАТ "Система-Інвест". У грудні Федеральна антимонопольна служба (ФАС) схвалила операцію, по якій ВАТ "АНК "Башнефть" придбає 100% акцій ВАТ "Система-Інвест".

"Башнефть" і "Система-Інвест" контролюються АФК "Система". У жовтні ця корпорація, один з найбільших диверсифікованих холдингів в РФ, повідомила, що понизила свою частку в "Башнефті" до 50,9% з 55,67%, а також частку в "Системі-Інвест" - до 19,99% з 65%. Зниження частки "Системи" в обох компаніях було пов'язано з виконанням умов фінансування операцій по придбанню контрольних пакетів акцій підприємств башкирського ТЕКа.

"Система" в квітні минулого року завершила операцію по покупці контрольних пакетів акцій шести підприємств башкирського ТЕКа. З урахуванням акцій башкирських підприємств, що вже були у корпорації, "Система" стала власником 76,52% ВАТ АНК "Башнефть", 65,78% ВАТ "Уфанефтехим", 87,23% ВАТ "Новоил", 73,02% ВАТ "Уфаоргсинтез", 78,49% ВАТ "Уфімського НПЗ" і 73,33% ВАТ "Башкирнефтепродукт". Загальна сума операції склала 66,8 мільярдів рублів.
У грудні "Башнефть" закрила операцію по викупу контрольних пакетів акцій п'яти підприємств башкирського ТЕКа у "Системи" на загальну суму 41,134 мільярдів рублів. У довгостроковій перспективі "Система" планує побудувати на базі підприємств башкирського ТЕКа вертикально-інтегровану нафтову компанію, де "Башнефть" гратиме роль структури, що управляє.

ВАТ Акціонерна нафтова компанія "Башнефть" спеціалізується на видобутку нафти на території Башкирії, регіонів Західного Сибіру і Оренбургській області. Компанія поставляє нафту на внутрішній ринок і на експорт. У 2010 році "Башнефть" планує збільшити видобуток нафти на 9,6% в порівнянні з минулим роком - до 13,195 мільйонів тонн.

Група компаній башкирського ТЕКа займає п'яте місце в Росії по нафтопереробці (21 мільйон тонн в 2008 році) і четверте місце по рівню запасів (більше 310 мільйонів тонн).

Неплохое решение поставить стеклянные двери в бане