"Газпром" погоджував з Eni умови входження в проект "Елефант"
Економетрікс ньюз

"Газпром" погоджував з Eni умови входження в проект "Елефант"

12 квітня 2010 року

Газпром погоджував з Eni умови входження в проект Елефант

"Газпром" і італійська Eni погодили умови входження російської компанії в проект "Елефант" (Elephant) на території Лівії, повідомило у понеділок управління інформації "Газпрому" за підсумками зустрічі глави холдингу Олексія Міллера і управляючого Eni Паоло Скароні.

"Відповідну угоду сторони підготують в найближчий час і представлять на твердження уряду Лівії", - мовиться в повідомленні.

Як повідомлялося, в рамках обміну активами між італійською компанією і "Газпромом" російський газовий холдинг може одержати 50% частки Eni в проекті "Елефант", або 33% всього проекту.

Нафтове родовище "Елефант" було відкрито у 1997 році. Учасником проекту його розробки також є лівійська національна нафтова компанія NOC.

"Газпром" вже має дві власні розвідувальні ліцензії в Лівії - на суші і на шельфі. Крім того, у концерну міноритарні долі в двох концесіях, керованих німецькою Wintershall.
"Газпром" у понеділок також повідомив, що на зустрічі Міллера і Скароні був намічений план спільної роботи по розвитку активів ТОВ "ПівнічЕнергія". Початок видобутку на Самбургському родовищі на Ямалі заплановано на 2011 рік, а вихід на проектну потужність очікується в 2013 році.

"ПівнічЕнергія" є спільним дочірнім підприємством "Газпрому" (частка 51%) і італійських Eni і Enel (частка 49% через сумісну компанію, в якій Eni належить 60%, а Enel - 40%). Компанії належать ліцензії на розвідку і видобуток вуглеводнів у Західному Сибіру.