Золото подорожчало до максимуму за 4 місяці як альтернатива долару
Економетрікс ньюз

Золото подорожчало до максимуму за 4 місяці як альтернатива долару

12 квітня 2010 року

Золото подорожчало до максимуму за 4 місяці як альтернатива долару

Золото в ході торгів у понеділок в Нью-Йорку збільшилося в ціні до максимальної за чотири місяці відмітки на тлі зниження курсу долара до євро, викликаного визначенням суми і вартості кредитів для обтяженої боргами Греції, повідомляє агентство Bloomberg.

Червневий ф'ючерс на золото в ході торгів на Нью-Йоркській товарній біржі збільшився в ціні на 0,2% до 1163,80 долара за тройську унцію. Раніше в ході торгів вартість металу досягала максимального з 4 грудня рівня - 1170,70 долара за унцію.

"Йде широка диверсифікація долара, - заявив агентству Bloomberg аналітик TheBullionDesk.com Джеймс Мур (James Moore). - Значні засоби перетікають в золото".

Значну підтримку ринку дорогоцінного металу у понеділок надає слабшаючий на новинах з Європи долар.

Долар знизився в ціні до євро до 1,3587 долара за євро проти 1,3495 долара за євро за підсумками п'ятниці на тлі подробиць, що з'явилися на минулих вихідних, з приводу суми і умов надання обтяженої боргами Греції кредитів з боку партнерів по єврозоні і Міжнародного валютного фонду (МВФ). В цілому курс долара до корзини шести валют країн - основних торгових партнерів США знизився на 0,61% - до 80,60 пункту.
Греція, у разі потреби, може розраховувати на кредит в 30 мільярдів євро від партнерів по єврозоні по ставці близько 5% і ще на 15 мільярдів євро від МВФ.

На думку глави дослідницької компанії GFMS Ltd. Пилипа Клапвійка (Philip Klapwijk), вартість золота за підсумками поточного року може досягти 1,3 тисяч доларів за унцію на тлі прагнення інвесторів диверсифікувати свої ризики і перевести частину коштів з держоблігацій в надійніше золото.

Торкаючись проблеми суверенних боргів Греції, Клапвійк заявив, що "єдиним дієвим рішенням буде дати Греції збанкрутіти".

"Фінансовий порятунок (Афін) означає, що хтось інший приймає на себе ризик", - відзначає Клапвійк. "Це означає, що Німеччина (держоблігації ФРН, бундеси - ред.) виглядатиме менш привабливою", і примусить інвесторів засумніватися як управління сектором держфінансів, а також негативно позначиться на відношенні учасників ринку до боргових зобов'язань країни, вважає Клапвійк.

Глава GFMS вважає, що "інвестори дуже зосереджені на погіршенні кредитних показників" урядів. При цьому увага, що приділяється європейським країнам, "в певний момент" може переміститися на США, "враховуючи, що стан бюджетної сфери тут настільки ж поганий, як і в окремих європейських країнах, якщо не гірше".

Все це, на думку Клапвійка, може збільшити інвестиційний попит на золото в поточному році. За його словами, у 2009 році попит з боку інвесторів склав 44% від загального попиту на дорогоцінний метал.

Під час кризи в економіці золото набуває особливої популярності у інвесторів, які розглядають його як надійнішу альтернативу нестабільним валютам і схильним серйозним коливанням акціям компаній. В більшості випадків золото в період нестабільності в глобальній економіці допомагає інвесторам не тільки зберегти вільні грошові кошти, але і примножити їх.