Економетрікс ньюз У рейтингу економічної свободи Росія зайняла 143-е місце серед 179 країн

У рейтингу економічної свободи Росія зайняла 143-е місце серед 179 країн

knoxdiggs.com - 12 січня 2011 р.

Гонконг залишається територією з "найвільнішою економікою" у світі, свідчать опубліковані 12 січня результати щорічного дослідження, що проводиться американським фондом The Heritage Foundation спільно з газетою Wall Sreet Journal.

Колишній британський анклав, в якому після переходу під юрисдикцію Китаю по формулі "одна країна - дві системи" зберігаються украй сприятливі умови для ведення бізнесу, лідирує в цьому рейтингу вже 17-й рік підряд.

Так званий "індекс економічної свободи" Гонконгу автори доповіді оцінили в 89,7 балів із ста можливих. В порівнянні з минулим роком ця величина не змінилася. На другому місці - Сінгапур з показником 87,2 балів. Замикає трійку Австралія (82,5).

У десятку лідерів також увійшли Нова Зеландія, Швейцарія, Канада, Ірландія, Данія, США і Бахрейн.
Материковий Китай опинився на 135-му місці, Росія - на 143-му серед 179 країн і територій світу, охоплених дослідженням.

Рейтинг щорічно складається фахівцями на основі розрахунків по десяти основних категоріях, що враховують міру економічних, торгових свобод, інвестиційної відвертості, втручання держави в економіку, чинник корупції і т.д.