Економетрікс ньюз Міноборони Ізраїлю під тиском США відмовило Індії в постачаннях нових радарів

Міноборони Ізраїлю під тиском США відмовило Індії в постачаннях нових радарів

knoxdiggs.com - 12 січня 2011 р.

Спеціалізований сайт Flight Global повідомляє, що міністерство оборони Ізраїлю заборонило оборонному концерну "Авіаційна промисловість" продавати до Індії літакові радари EL/M-2052.

За даними сайту, заборона викликана тиском з боку властей США, які за останні два роки кілька разів зверталися в міноборони Ізраїлю. Вони побоюються, що американські компанії, що випускають схожі системи, можуть втратити значну частину ринку.

Це вже друга зірвана через тиск з боку США операція ТАА в Індії. Спочатку радари EL/M-2052 планував встановити на замовлених Індією літаках шведський концерн SAAB, проте у результаті він був вимушений зробити вибір на користь французьких радарів ES05 Raven.
Після цього Індія планувала встановити ізраїльські радари на винищувачах власного виробництва Tejas. 10 січня Washington Post повідомила про початок виробництва першої партії літаків, на які повинні були бути встановлені ізраїльські радари.

Ізраїль неодноразово відмовлявся від оборонних контрактів під тиском США. Ще в 80-і роки минулого століття з цієї причини був згорнутий проект "Лаві" по створенню ізраїльського бойового літака.

Найбільш відомим прикладом є зрив у 2000 році контракту на постачання Китаю трьох літаків, обладнаних системою Falcon. Тоді Ізраїль був вимушений заплатити Китаю значну неустойку за розрив операції, а літаки у результаті були продані Індії.

У 2004 році США чинили найпотужніший тиск на Ізраїль з метою зірвати контракт на постачання Китаю БПЛА Harpy. Неодноразово на прохання або під тиском США зривалися оборонні операції на постачання озброєнь Венесуелі, Індії, Туреччині, Шрі-Ланкі.