Економетрікс ньюз Для будівництва вертольотоносців Mistral в Петербурзі зведуть нові верфі

Для будівництва вертольотоносців Mistral в Петербурзі зведуть нові верфі

knoxdiggs.com - 12 січня 2011 р.

Російські вертольотоносці Mistral будуватимуться в Санкт-Петербурзі на нових спеціально побудованих для цього верфях на острові Котлін, передає агентство РІА "Новини" з посиланням на джерело в оборонно-промисловому комплексі.

В кінці грудня 2010 року Росія і Франція офіційно оголосили про те, що консорціум Об'єднаної суднобудівельної корпорації (ОСК) і DCNS (Франція) побудують два кораблі типу Mistral у французькому Сан-Назері і два за ліцензією в Росії. Тендер був оголошений в жовтні міністерством оборони РФ.

"Ухвалено принципове концептуальне рішення будувати кораблі типу Mistral на острові Котлін в Санкт-Петербурзі", - сказав співбесідник агентства. За його словами, це будуть абсолютно нові верфі суднобудівельного заводу "Адміралтейські верфі".
"Споруджені вони будуть спеціально для будівництва вертольотоносців Mistral, проте потім вони використовуватимуться для будівництва великотоннажних цивільних суден і військових кораблів великої водотоннажності", - сказало джерело.

Початок будівництва кораблів типу Mistral може початися в РФ після 2014 року.

Співбесідник агентства підтвердив, що вартість будівництва першого корабля типу Mistral на французьких верфях складе 720 мільйонів євро, другого - 650 мільйонів євро. Зменшення вартості другого корпусу зв'язане, зокрема, із збільшенням частки російської участі в будівництві. Якщо при будівництві першого корабля частка РФ визначена в 20%, то при будівництві другого вона може досягти 40%, сказало джерело.

Воно також відзначило, що вартість будівництва третього і четвертого корпусів в Росії багато в чому залежить від верфей.

Уряд Санкт-Петербурга і ОСК підписали влітку 2010 року угоду про перенесення потужностей "Адміралтейських верфей" з Ново-адміралтейського острова до Кронштадта, на острів Котлін.

Проект дозволить реалізувати плани по створенню сучасного універсального суднобудівельного комплексу з сухим доком на заході країни. Завдяки переїзду, в центрі міста звільняться території площею близько 17 гектарів для створення житлових, комерційних і соціальних об'єктів.