Економетрікс ньюз "Бєлнєфтєхім" сподівається незабаром укласти угоду з Росією про постачання нафти

"Бєлнєфтєхім" сподівається незабаром укласти угоду з Росією про постачання нафти

knoxdiggs.com - 12 січня 2011 р.

Мінськ розраховує в найближчий час укласти контракти на постачання російської нафти у 2011 році.

"Говорити про те, що Росія припинила постачання нафти до Білорусії, не потрібно. Йде звичайний договірний процес з російськими суб'єктами господарювання на зміні років. Пауза виникла, зокрема, у зв'язку з різдвяними канікулами. Ми розраховуємо, що укладення контрактів завершиться в найближчий час", - сказала ІТАР-ТАРС прес-секретар концерну "Бєлнєфтєхім" Марина Костюченко.

Вона не стала коментувати інформацію ряд джерел про те, що укладення контрактів гальмується через розбіжності в ціні. "Цінові питання ми не коментуємо", - сказала представник "Бєлнєфтєхіму".

За словами Марини Костюченко, з початку року білоруські нафтопереробні заводи фактично не одержують російську сировину. Поки вони працюють на наявних запасах нафти, яких достатньо для нормальної роботи протягом січня. Крім того, використовується і венесуельська нафта.
Білорусія з січня повинна одержувати безмитно і без встановлення квот на нафту і нафтопродукти з Росії, що передбачено угодою про порядок сплати і зарахування вивізних митних зборів при вивозі з території Білорусії за межі митної території Митного союзу нафти сирої і окремих категорій товарів, вироблених з нафти. Воно набуло чинності після ратифікації Білорусією пакету угод по створенню ЄЕП.