РФ і ЄС повинні обговорити перспективи постачань російського газу
Економетрікс ньюз

РФ і ЄС повинні обговорити перспективи постачань російського газу

12 вересня 2009 року

РФ і ЄС повинні обговорити перспективи постачань російського газу

Росії і Європі необхідно детально обговорити перспективи постачань російського газу європейським споживачам, заявив глава Міненерго РФ Сергій Шматко на зустрічі з учасниками дискусійного клубу "Валдай" з 16 країн світу, що проводиться під егідою РІА Новини і Ради із зовнішньої і оборонної політики.

"Ми повинні для себе висновок зробити: скільки конкретно газу необхідно буде Європі протягом найближчих десяти-двадцяти років?", - сказав міністр, відзначивши, що діалог повинен вестися "не на рівні макроекономічних міркувань", а на рівні балансів споживання газу.
Шматко нагадав, що Європа для Росії завжди була "критично ключовим ринком", туди йде близько 75% газу, що експортується. Проте на сьогодні "потрібна відвертіша, серйозніша розмова з Європою про наші перспективи", вважає міністр. У Росії з європейськими країнами у форматі take-or-pay ("бери або плати") поміщені багаторічні контракти по постачаннях газу, і сьогодні, в умовах падіння споживання "блакитного палива", низка країн по цих контрактах не вибирають газ.

"У нас утворився значний надлишок газу на внутрішньому ринку, ми переживаємо із цього приводу", - сказав міністр, додавши, що, з іншого боку, це дає додатковий стимул для розвитку внутрішнього ринку газу і стимул "по-іншому подивитися на ситуацію з середньоазіатським газом".

У "газових" відносинах з Європою Росії потрібні стабільність і передбаченість, підкреслив Шматко. Зі свого боку Москва готова гарантувати подальші постачання газу в об'ємах, необхідних європейським споживачам.

Міненерго в частині налагодження такого діалогу проводитиме активну роботу і з Європейською комісією і країнами Європи, додав міністр.