Російські компанії можуть створити консорціум для роботи в Іраку
Економетрікс ньюз

Російські компанії можуть створити консорціум для роботи в Іраку

12 вересня 2009 року

Російські компанії можуть створити консорціум для роботи в Іраку

Російські енергетичні компанії можуть створити консорціум для вирішення питань організації діяльності в Іраку, повідомив міністр енергетики РФ Сергій Шматко.

"Я думаю, що наші компанії навіть можуть створити якийсь консорціум для того, щоб простіше вирішувати існуючі там проблеми", - сказав міністр, який недавно відвідав Ірак.

Шматко уточнив, що для організації діяльності російських інвесторів в Іраку пріоритетні питання безпеки. Крім того, необхідне вдосконалення фінансово-кредитного механізму між Росією і Іраком.
"Я зустрічався з президентом Банку зовнішньої торгівлі Іраку, ми обговорювали можливість встановлення прямих відносин між нашими банками, навіть обговорювалася можливість створення сумісного банку", - сказав Шматко.

За його словами, створення подібного банку може бути актуально тоді, коли рівень двосторонньої співпраці досягне "гідних величин".

В цілому Росія достатньо високо оцінює можливості роботи в Іраку, відзначив міністр. "Ірак сьогодні дуже хоче повернення в повному масштабі російських компаній на свій ринок", - додав він.

На думку Шмтако, особливі перспективи у російських компаній в Іраку у області електроенергетики, практично вся відповідна інфраструктура свого часу була побудована російськими фахівцями.

"Ми найближчим часом створимо довгострокову програму співпраці в цій частині, обговоримо можливості додання міжурядового статусу цій домовленості, підписання відповідних документів", - повідомив міністр.