Іспанія готова надати Греції близько 3,5 мільярдів євро
Економетрікс ньюз

Іспанія готова надати Греції близько 3,5 мільярдів євро

13 квітня 2010 року

Іспанія готова надати Греції близько 3,5 мільярдів євро

Іспанія готова надати Греції фінансову допомогу у розмірі 3,675 мільярдів євро в рамках узгоджених Єврогрупою заходів підтримки, повідомляють у вівторок іспанські ЗМІ з посиланням на держсекретаря Іспанії у справах Євросоюзу Дієго Лопеса Гаррідо.

В неділю Єврогрупа, куди входять міністри фінансів 16 країн єврозони, досягла домовленості про суму і умови надання кредитів Греції, якщо країна не зможе ефективно займати на зовнішніх ринках. Об'єм фінансової допомоги, яку країни єврозони можуть надати грецьким властям, складе близько 30 мільярдів євро під ставку приблизно 5% річних. Крім того, МВФ може надати Греції додатково 15 мільярдів євро.

За словами Гаррідо, озвучена сума в 3,675 мільярдів євро більше за ту, що спочатку обмовлялася як іспанський внесок у загальноєвропейську допомогу Греції.
Як сказав держсекретар, країни єврозони не тільки виразили готовність допомогти Греції, тим самим проявивши "загальну волю добитися фінансової стабільності в регіоні", - ця допомога ще і рентабельна, оскільки надається під 5% річних.