Україна має намір змінити політику використання кредитів МВФ
Економетрікс ньюз

Україна має намір змінити політику використання кредитів МВФ

13 квітня 2010 року

Україна має намір змінити політику використання кредитів МВФ

Нове керівництво України має намір кардинально змінити політику в питанні використання кредитів МВФ, заявив керівник фракції "Партії регіонів" у Верховній Раді України Олександр Єфремов.

Він сказав, що кошти, які брав попередній уряд, розтрачені вкрай неефективно. За його словами, транші кредиту від МВФ, які були вже одержані - "проїдені, і ні копійки не вкладено в економіку".

"Позиція і політика керівництва нинішнього кабінету міністрів Миколи Азарова і президента Віктора Януковича абсолютно інша. Якщо ми беремо кредити і інвестиції, то вони повинні прямувати в економіку, і вже в результаті роботи економіки ми повинні одержувати доходи, які будуть направлені на рішення соціальних питань. Тому я підтримую те, що якщо кредити під низькі відсотки - а кредити МВФ беруться під низькі відсотки - і вони будуть направлені в економіку і буде зрозуміло, коли вони будуть відпрацьовані, то на цьому будь-яка держава одержує тільки розвиток", - сказав Єфремов.
Президент України Віктор Янукович за підсумками зустрічі з виконавчим директором Міжнародного валютного фонду Домініком Стросс-Каном у Вашингтоні заявив, що знайшов взаєморозуміння з МВФ по відновленню співпраці. Глава української держави знаходиться з робочим візитом у США, у вівторок увечері він провів там зустріч з виконавчим директором МВФ.

Об'єм діючої дворічної програми stand-by для України, початої в листопаді 2008 року, складає 16,4 мільярдів доларів, з яких виділено більше 11 мільярдів доларів трьома траншами. Четвертий транш в 3,8 мільярдів доларів Україна розраховувала одержати в листопаді 2009 року, проте він так і не був наданий у зв'язку з тим, що в країні не було політичної стабільності і дотепер не прийнятий бюджет на 2010 рік. Місія МВФ з 24 березня по 2 квітня знаходилася в Україні, де проводила переговори з українськими властями про продовження співпраці.

Янукович вступив на посаду президента України 25 лютого поточного року, змінивши на цій посаді Віктора Ющенка.