За місяць за програмою утилізації продано 15,7 тис автомобілів
Економетрікс ньюз

За місяць за програмою утилізації продано 15,7 тис автомобілів

13 квітня 2010 року

За місяць за програмою утилізації продано 15,7 тис автомобілів

За місяць дії програми по утилізації старих автомобілів в РФ було видано майже 55 тисяч сертифікатів і продано 15,7 тисяч автомобілів, повідомив у вівторок на прес-конференції в Москві директор департаменту автомобільної промисловості і сільськогосподарського машинобудування Мінпромторгу РФ Олексій Рахманов.

Експеримент по утилізації старих легкових автомобілів почався 8 березня. В рамках програми кожен росіянин, здавши в утиль машину старше за десять років, зможе одержати в автосалонах знижку в 50 тисяч рублів для придбання нової машини. На програму, покликану підтримати вітчизняний автопром, федеральний уряд виділив близько 11 мільярдів рублів. Згідно прогнозів, за програмою утилізації у 2010 році може бути продано близько 200 тисяч автомобілів.
За словами Рахманова, із загальної кількості проданих в рамках програми по утилізації автомобілів, лідером з продажу були автомобілі "Лада", яких було продано 12,55 тисячі. Крім того, за місяць дії програми було продано 718 автомобілів марки УАЗ, 588 автомобілів Renault, 479 автомобілів Ford, 323 Chevrolet, 230 Chevrolet Niva, 198 автомобілів ГАЗ, 195 легких автомобілів Fiat, решта продажів складала десятки автомобілів. Рахманов також повідомив, що в рамках програми було видано 12,8 тисячі пільгових автокредитів тільки на автомобілі виробництва "Автоваза".

"На сьогодні в програмі беруть участь 136 міст з 70 суб'єктів РФ, в 55 регіонах РФ діє 116 компаній по утилізації автомобілів, в рамках програми заявлено 1891 торгову організацію (дилери), фактично в програмі беру участь 886 дилерів", - сказав Рахманов.

При цьому він відзначив, що Мінпромторг готовий дискваліфікувати недобросовісних дилерів, торгуючих "чергами". "У нас є установка зробити максимально зручною процедуру оформлення за програмою утилізації", - відзначив Рахманов. Він також додав, що Мінпромторг вважає за можливе реалізувати в РФ окрему програму по оновленню комерційних автомобілів, міністерство також підтримує ідею реалізації в країні програми по утилізації вантажних автомобілів, проте це питання необхідно пропрацювати з Мінтрансом РФ.