ТНК-ВР в I кварталі продала на біржах 228,24 тис тонн нафтопродуктів
Економетрікс ньюз

ТНК-ВР в I кварталі продала на біржах 228,24 тис тонн нафтопродуктів

13 квітня 2010 року

ТНК-ВР в I кварталі продала на біржах 228,24 тис тонн нафтопродуктів

Російсько-британська ТНК-ВР в першому кварталі продала на біржах 228,24 тисяч тонн нафтопродуктів, мовиться в повідомленні нафтової компанії.

У ньому наголошується, що всі російські нафтопереробні заводи ТНК-ВР приступили до участі в торгівлі на Санкт-петербурзькій міжнародній товарно-сировинній біржі і на Міжрегіональній біржі нафтогазового комплексу. Зокрема, в березні 2010 року ТНК-ВР вивела на біржу продукцію Нижньовартівського нафтовидобувного об'єднання в об'ємі 5,760 тисяч тонн і Красноленінського НПЗ в об'ємі 720 тонн.

ТНК-ВР крім щоденної участі в біржових торгах продовжує практику проведення аукціонів на Санкт-петербурзькій міжнародній товарно-сировинній біржі. Черговий аукціон з продажу крупнооптових партій нафтопродуктів призначений на 26 квітня. На продаж виставлено 20,52 тисячі тонн нафтопродуктів, зокрема 7,560 тисяч тонн бензину А-92 і 12,960 тисячі тонн дизельного палива.
"Ми як і раніше прагнемо до повної прозорості і відвертості торгівлі нафтопродуктами в Росії. ТНК-ВР вважає, що тільки за допомогою біржової торгівлі можливо визначити справедливу, ринкову ціну на нашу продукцію. Саме тому в торгах також беруть участь наші збутові підрозділи як покупці. Ми дотримуватимемося тактики продажу на торгах не менше 15% наших російських об'ємів нафтопродуктів. ТНК-ВР сподівається, що регулюючі органи в самий найближчий час визнають біржові ціни на нафтопродукти як ринкові. Це рішення стимулює залучення нових учасників на біржу", - заявив віце-президент по переробці і торгівлі - виконавчий директор ТНК-ВР Дідьє Бодранд, слова якого наводяться в повідомленні.

У 2009 році ТНК-ВР за допомогою біржових механізмів реалізувала більше 280 тисяч тонн нафтопродуктів, з них крупнооптовими партіями на аукціонах - більше 160 тисяч тонн. У листопаді і грудні об'єм пропозиції на біржі знаходився на рівні, близькому до 15% від попиту на продукцію ТНК-ВР на внутрішньому ринку. Серед покупців палива ТНК-ВР були збутові підприємства крупних вертикально-інтегрованих компаній, зокрема самої ТНК-ВР, і інші оптові і роздрібні трейдери.

У поточному році ТНК-ВР має намір збільшувати продаж палива на біржі, а в перспективі планує перейти на реалізацію всього об'єму нафтопродуктів через біржу. Дочірні збутові суспільства ТНК-ВР також набуватимуть нафтопродуктів через біржу нарівні з іншими (незалежними) учасниками ринку.

На Санкт-петербурзькій міжнародній товарно-сировинній біржі компанія почала проводити аукціони на підвищення з продажу нафтопродуктів 15 жовтня 2008 року. Минулого року ТНК-ВР також почала торги нафтопродуктами на Московській біржі нафтогазового комплексу.

ТНК-ВР створена у 2003 році. Її добувні активи розташовані в Західному і Східному Сибіру, а також Волго-уральському регіоні. ТНК-BP належать п'ять нафтопереробних заводів у Росії і в Україні і роздрібна мережа з 1,4 тисяч автозаправних комплексів, що працюють під брендами BP і ТНК. У 2010 році ТНК-ВР планує збільшити видобуток нафти на 3% - до 71,8-72,0 мільйонів тонн. Минулого року ТНК-ВР видобула 70 мільйонів тонн нафти, що на 2,2% вище за рівень 2008 року.

По 50% ТНК-ВР належить британській BP і російському консорціуму AAR (25% - "альфа-груп" Михайла Фрідмана, по 12,5% - "Ренове" Віктора Вексельберга і Access Industries Леонарда Блаватника).