Правкоміссия дозволила KazakhGold очолити холдинг "Полюс золото"
Економетрікс ньюз

Правкоміссия дозволила KazakhGold очолити холдинг "Полюс золото"

13 квітня 2010 року

Правкоміссия дозволила KazakhGold очолити холдинг Полюс золото

Урядова комісія по контролю за здійсненням іноземних інвестицій в РФ на засіданні у вівторок схвалила операцію по перетворенню KazakhGold в материнську компанію холдингу "Полюс золото", повідомив глава ФАС Ігор Артєм'єв.

"Така реструктуризація і реорганізація також була схвалена урядовою комісією", - сказав Артєм'єв на брифінгу за підсумками засідання комісії.

За словами Артєм'єва, йдеться "про з'єднання в єдину компанію, зокрема, російських і деякої кількості казахстанських золотих активів через відповідну компанію KazakhGold Limited".
Правкомісія розглядала клопотання KazakhGold Group Limited (о. Джерсе, Норманські острова) за погодженням операцій по придбанню права побічно розпоряджатися голосами, що доводяться на голосуючі акції ВАТ "Копальня імені Матросова", ВАТ "Южно-верхоянська гірничодобувна компанія", ВАТ "Первенец", ЗАТ "Тонода", ЗАТ "Полюс", ТОВ "Амурське ГРП".

Ці шість акціонерних товариств, що володіють стратегічними родовищами, є "дочками" ВАТ "Полюс золото", найбільшого виробника золота в РФ, яке також з серпня 2009 року володіє 50,1% акцій казахстанської золотодобувної компанії KazakhGold. В кінці минулого року з'явилася інформація, що може бути проведена операція по зворотному поглинанню російського золоторудного холдингу його нинішньою "дочкою" KazakhGold з метою підвищення ліквідності акцій "Полюс золота". Передбачалося, що в цьому випадку KazakhGold стане головною компанією холдингу і буде перейменована в Polyus Gold.

Основними бенефіціарними власниками ВАТ "Полюс золото" є бізнесмени Михайло Прохоров і Сулейман Керімов - їм належить 29,9% і 36,9% акцій в компанії відповідно. Компанія за підсумками 2009 року одержала чистий прибуток по РСБУ в 1,4 мільярдів рублів проти збитку в 3,2 мільярдів рублів, одержаних за 2008 рік. Портфель активів "Полюс Золото" включає рудні і розсипні родовища в Красноярському краю, Іркутській, Магаданській і Амурській областях та Якутії. У 2008 році підприємства компанії видобули 38 тонн золота.