Росія вивезе високозбагачене уранове паливо з України
Економетрікс ньюз

Росія вивезе високозбагачене уранове паливо з України

13 квітня 2010 року

Росія вивезе високозбагачене уранове паливо з України

Росія планує цього року вивезти свіже високозбагачене уранове паливо з України, Білорусії, Чехії, відпрацьоване - з України, Польщі, Німеччини, Сербії, Білорусії, мовиться в меморандумі РФ про фізичну ядерну безпеку, поширеному у Вашингтоні.

"Постачання заміщаючого низькозбагаченого уранового палива здійснені до Лівії, Чехії, Узбекистану. Планується поставити низькозбагачене паливо до В'єтнаму, Узбекистану, Болгарії, Чехії, Казахстану і Білорусії", - мовиться в документі.

Як наголошується в меморандумі, за станом на 1 лютого 2010 року програмою по поверненню з третіх країн свіжого і відпрацьованого високозбагаченого уранового (ВОУ) палива з дослідницьких реакторів російської і американської конструкції в країну походження охоплено 14 держав.


краскопульт пневматический.

"Росією повністю вивезено ВОУ-паливо з чотирьох країн - Болгарії, Латвії, Лівії і Румунії. Свіже ВОУ-паливо вивезене з Болгарії, Латвії, Румунії, відпрацьоване - з Болгарії, Латвії, Лівії і Румунії", - наголошується в документі.

Частково високозбагачене уранове паливо вивезене з дев'яти держав.

"Свіже ВОУ паливо частково вивезене з В'єтнаму, Німеччини, Лівії, Польщі, Сербії, Узбекистану, Чехії, Угорщини. Відпрацьоване ВОУ-паливо частково вивезено з Чехії, Узбекистану, Угорщини, Казахстану, Польщі", - мовиться в документі.

У 2010 році також одночасно з вивозом з Сербії високозбагаченого уранового палива планується також вивіз з цієї країни опроміненого низькозбагаченого уранового палива, яке знаходиться в Інституті Вінча, де діє дослідницький реактор.

"Росія підтримує програму МАГАТЕ, направлену на зниження збагачення ядерного палива для дослідницьких реакторів до рівня нижче 20% - визнаної МАГАТЕ межі між високим і низьким збагаченням урану - де це технічно можливо і економічно доцільно. Її реалізація дозволить істотно знизити рівень ризику розповсюдження високозбагаченого урану", - мовиться в документі.