Економетрікс ньюз Китай відчуває дефіцит готівки

Китай відчуває дефіцит готівки

knoxdiggs.com - 13 січня 2011 р.

Останнім часом в Китаї відчувається брак наявних юанів, продовжує рости маса фальшивих грошей, заявив заступник голови Народного банку Китаю Ма Делунь, повідомляє "Фінмаркет".

"Потреби в наявній валюті ростуть в країні приблизно на 20% в рік, а виробничі можливості в області друкування нових грошей не можуть задовольняти цей попит. Таким чином, НБК відчуває серйозний тиск із сторони випуску нових грошових купюр і напливу фальшивих грошей", - відзначив він в статті, опублікованій на сайті китайського Центробанку.

Ма Делунь вказав, що за станом на кінець 2010 року в країні в обороті знаходилося 4,23 трлн наявних юанів ($640,9 млрд), що майже на 80% більше, ніж у 2005 році. Китай займає перше місце в світі за об'ємом друкування нових грошових купюр, в цій галузі задіяно більше 30 тис. чол., діє шість підприємств.

"Проте в порівнянні з потребою в готівці, що росте, розвиток цієї галузі йде поволі", - відзначив зампред НБК.
Торкнувшись фальшивих грошей, він відзначив, що "найбільшою проблемою в боротьбі з фальшивомонетниками є безперервне підвищення технології їх виготовлення, що створює проблеми для поліції".