Економетрікс ньюз Вартість втрат від стихійних бід в світі склала в 2010 році близько 130 млрд доларів

Вартість втрат від стихійних бід в світі склала в 2010 році близько 130 млрд доларів

knoxdiggs.com - 13 січня 2011 р.

За оцінками Munich Re, найбільшої в світі перестраховочної компанії, загальні фінансові втрати від 950 стихійних бід, що відбулися у світі в 2010 році, склали 130 млрд доларів, або майже 5% світового ВВП.

У звіті Munich Re, дані якої наводить "Комерсант", наголошується, що в 2010 році відбулося найбільше число природних катастроф з 1980 року, помітно перевищивши середньорічний показник за останнє десятиліття (785 в рік).

"Найбільше число катастроф пов'язане з погодними аномаліями. Рекордна температура, зафіксована глобально і в окремих регіонах планети, представляється додатковим підтвердженням прогресуючої зміни клімату", - вважають аналітики компанії.

За половину всіх фінансових втрат і "левову частку смертей в 2010 році" (близько 250 тисяч чоловік) відровідають п'ять "великих природних катастроф" (згідно критеріям ООН): землетруси в Гаїті 12 січня, в Чилі 27 лютого і Китаї 13 квітня, засуха і жара в Росії з липня по вересень і повені в Пакистані з липня по вересень.
"Страшні землетруси і сезон ураганів ще раз підтвердили, що ми не повинні відкладати спроби детально аналізувати природні ризики і надавати їх необхідне страхове покриття за адекватною ціною. Така ціна, оцінена страховим ринком, робить можливим визначення економічних наслідків ризиків, які інакше оцінити дуже складно", - вважає гендиректор Munich Re Торстен Еворрек.

Аналітики відзначають, що з 130 млрд доларів фінансових втрат, нанесених природними катастрофами в 2010 році, застраховано було лише 37 млрд, і "рівень страхових виплат лише трохи перевищив середні показники останнього десятиліття", зробивши 2010 рік одним з шести найбільш значущих років для страхової індустрії з 1980 року.

Так, в S&P вважають, що якби рівень страхового покриття в РФ відповідав показникам США, то виплати російських страховиків за збиток, нанесений стихією в 2010 році, могли скласти близько 8 млрд рублів, але в реальності вони не досягли і 2 млрд.

Економічний збиток від торішньої жари в РФ продовжує збільшуватися дотепер. У серпні минулого року аналітики вважали, що ВВП втратить 1% зростання з 6% через природні катаклізми. За офіційною оцінкою економічного зростання в 2010 році, обнародуваною прем'єр-міністром Володимиром Путіним, зростання склало всього 3,8%.

Однією з головних причин його гальмування стала продовольча інфляція, що багато в чому стала наслідком неврожаю минулого літа. "Щонайменше 56 тисяч чоловік загинуло від жари і забруднення повітря, зробивши торішню природну катастрофу найкрупнішою з погляду смертності в історії Росії", - відзначають в Munich Re.