Питання постачань туркменського газу "Газпрому" вирішені
Економетрікс ньюз

Питання постачань туркменського газу "Газпрому" вирішені

13 вересня 2009 року

Питання постачань туркменського газу Газпрому вирішені

Всі питання, пов'язані з відновленням постачань туркменського газу російській компанії "Газпром", вирішені, заявив президент Туркменії Гурбангули Бердимухамедов у неділю в ході переговорів з російським колегою Дмитром Мєдвєдєвим в місті Туркменбаши.

У ніч на 9 квітня трапилася аварія на туркменській ділянці газопроводу САЦ-4. З моменту аварії транспортування туркменського газу до Росії не здійснюється. До аварії Туркменія забезпечувала "Газпрому" близько 50 мільярдів кубометрів газу в рік - це більше двох третин власного видобутку минулого року і майже десята частина видобутку "Газпрому", який поки є єдиним експортним каналом для найбільшого газодобувача Центральної Азії.

"Що стосується ліквідації цієї техногенної аварії, "Туркменгаз" бере тайм-аут у "Газпрому", проводиться остання дефектоскопія труб. Думаю, питань вже не залишилося", - сказав Бердимухамедов.
При цьому він додав, що ціноутворення на постачання туркменського газу "йтиме по формулі". "Газпром" заявляє, що діюча ціна на туркменський газ, що поставляється до Росії, дуже висока і не дозволяє працювати в існуючих умовах, тому договір потрібно виправляти.

Як повідомив у минулу п'ятницю замглави російського газового холдингу Олександр Мєдвєдєв, "Газпром" найближчим часом сподівається домовитися з Туркменією про відновлення закупівель газу в республіці. За словами глави "Газпрому" Олексія Міллера, концерн веде з Туркменією переговори про перехід на формулу ціни газу.

Раніше повідомлялося, що Туркменію 14-16 вересня відвідає президент України Віктор Ющенко. Він, зокрема, має намір поставити питання про відновлення прямих постачань туркменського газу в Україну. У 1990-і роки Україна безпосередньо купувала весь туркменський газ, що експортується, в об'ємі близько 35 мільярдів кубометрів в рік. На початку 2000-х років російський "Газпром" узяв на себе роль реекспортера. Проте, кінцевим споживачем палива з Центральної Азії, де Туркменія є найбільшим експортером газу, залишається Україна.