Питання постачань туркменського газу "Газпрому" вирішені
Економетрікс ньюз

Питання постачань туркменського газу "Газпрому" вирішені

13 вересня 2009 року

Питання постачань туркменського газу Газпрому вирішені

Всі питання, пов'язані з відновленням постачань туркменського газу російській компанії "Газпром", вирішені, заявив президент Туркменії Гурбангули Бердимухамедов у неділю в ході переговорів з російським колегою Дмитром Мєдвєдєвим в місті Туркменбаши.

У ніч на 9 квітня трапилася аварія на туркменській ділянці газопроводу САЦ-4. З моменту аварії транспортування туркменського газу до Росії не здійснюється. До аварії Туркменія забезпечувала "Газпрому" близько 50 мільярдів кубометрів газу в рік - це більше двох третин власного видобутку минулого року і майже десята частина видобутку "Газпрому", який поки є єдиним експортним каналом для найбільшого газодобувача Центральної Азії.

"Що стосується ліквідації цієї техногенної аварії, "Туркменгаз" бере тайм-аут у "Газпрому", проводиться остання дефектоскопія труб. Думаю, питань вже не залишилося", - сказав Бердимухамедов.


смотреть русское порно подробнее

При цьому він додав, що ціноутворення на постачання туркменського газу "йтиме по формулі". "Газпром" заявляє, що діюча ціна на туркменський газ, що поставляється до Росії, дуже висока і не дозволяє працювати в існуючих умовах, тому договір потрібно виправляти.

Як повідомив у минулу п'ятницю замглави російського газового холдингу Олександр Мєдвєдєв, "Газпром" найближчим часом сподівається домовитися з Туркменією про відновлення закупівель газу в республіці. За словами глави "Газпрому" Олексія Міллера, концерн веде з Туркменією переговори про перехід на формулу ціни газу.

Раніше повідомлялося, що Туркменію 14-16 вересня відвідає президент України Віктор Ющенко. Він, зокрема, має намір поставити питання про відновлення прямих постачань туркменського газу в Україну. У 1990-і роки Україна безпосередньо купувала весь туркменський газ, що експортується, в об'ємі близько 35 мільярдів кубометрів в рік. На початку 2000-х років російський "Газпром" узяв на себе роль реекспортера. Проте, кінцевим споживачем палива з Центральної Азії, де Туркменія є найбільшим експортером газу, залишається Україна.