Парламент Греції прийняв новий податковий закон
Економетрікс ньюз

Парламент Греції прийняв новий податковий закон

14 квітня 2010 року

Парламент Греції прийняв новий податковий закон

Грецький парламент прийняв в середу новий закон про оподаткування, який є масштабним переглядом існуючої податкової системи в цілях збільшення доходів держбюджету.

За законопроект проголосували 158 депутатів 300-місцевого парламенту, 126 були проти.
Греція зіткнулася з серйозними бюджетними і борговими проблемами, ситуація залишається непростою, не дивлячись на обіцяну багатомільярдну допомогу ЄС і МВФ. У цих умовах уряд зробив своїм пріоритетом податкову реформу, покликану збільшити доходи держави.

"Цей податковий закон є революцією для Греції", - сказав в парламенті прем'єр-міністр Йоргос Папандреу, за словами якого податковий тягар перерозподіляється так, щоб імущі платили більше.

"Ми посилаємо ясний сигнал: з нинішнього моменту ніяких поблажок ухиленню від податків", - додав прем'єр.

Новий закон підвищує рівень прибуткового податку для середнього класу і багатих і вводить систему мінімуму, оподаткування, для власників нерухомості, а також дорогих автомобілів, басейнів, яхт, особистих літаків і тому подібних предметів розкоші. Не зможуть декларувати нульовий дохід і ті громадяни, хто віддає дітей в приватні школи або держить прислугу.

Згідно закону, з 1 січня 2011 року забороняються операції готівкою на суму більше 1,5 тисяч євро, громадянам пропонується для покупки дорогих предметів використовувати кредитні карти, операції по яких підлягають податковому контролю. Передбачається, що таким чином буде завданий удару по тіньовій економіці.

Нове законодавство відміняє десятки податкових послаблень, якими користувалися представники різних професій - від таксистів до лікарів і спортсменів. Під час ухвалення закону центральна площа Синтагма перед парламентом Греції була перекрита страйкуючими таксистами.

Нарешті, закон серйозно збільшує податки на використання церковної нерухомості, що відображає настрої в громадській думці країни.