Лідери країн Митного союзу 5 липня обговорять вступ у ВТО
Економетрікс ньюз

Лідери країн Митного союзу 5 липня обговорять вступ у ВТО

14 квітня 2010 року

Лідери країн Митного союзу 5 липня обговорять вступ у ВТО

Президенти країн Митного союзу (Росія, Білорусія і Казахстан) 5 липня в Астані обговорять тактику вступу у ВТО, повідомив журналістів в середу в Брюсселі перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов.

Країни-учасниці Митного союзу раніше домовилися, що продовжать переговори по вступу у ВТО самостійно, але погоджуючи свої переговорні позиції.
Відповідаючи на питання, чи як і раніше Росія має намір вступати у ВТО одночасно з Білорусією і Казахстаном, Шувалов сказав, що "якою буде тактика - це належить вирішувати президентам (Росії, Білорусії і Казахстану)" на майбутній 5 липня в Астані зустрічі на вищому рівні.

Шувалов сподівається, що Росія вступить у ВТО до кінця поточного року, розраховуючи, що завершення переговорного процесу "займе декілька місяців". "Я думаю, що сьогодні у нас є дуже хороша підтримка з боку Євросоюзу і позитивні сигнали з боку адміністрації США", - сказав Шувалов у Брюсселі, де він провів зустрічі з головою Єврокомісії Жозе Мануелом Баррозу і верховним представником ЄС у міжнародних справах і політики безпеки Кетрін Ештон. За словами Шувалова, Митний союз Росії, Білорусії і Казахстану відповідає "всім правилам ВТО і основним принципам Євросоюзу", і, в цьому плані Росія покликана стати "мостом до Казахстану і Білорусії".

У червні 2009 року глави урядів Росії, Казахстану і Білорусії вирішили повідомити ВТО про вступ до неї як єдина митна територія. Всі три країни припинили двосторонні переговори по приєднанню до організації на час проведення консультацій по формуванню єдиної позиції Митного союзу. У жовтні 2009 року було оголошено, що Росія, Казахстан і Білорусія відновлять переговори про приєднання до ВТО по-окремо, але на узгоджених позиціях.