РФ і Франція підготують нову угоду по атомній співпраці
Економетрікс ньюз

РФ і Франція підготують нову угоду по атомній співпраці

14 вересня 2009 року

РФ і Франція підготують нову угоду по атомній співпраці

Державна корпорація "Росатом" і французький комісаріат по атомній енергії підготують нову угоду про співпрацю в атомній сфері, повідомив у понеділок журналістів офіційний представник Росатома Сергій Новіков за підсумками зустрічі глави корпорації, голови ради директорів "Атоменергопрома" Сергія Кирієнко з керівником комісаріату по атомній енергії Франції Бернаром Біго.

"Сторони домовилися про нову угоду по співпраці натомість цієї, що закінчується, а також розширенні співпраці по розвитку швидких технологій", - сказав Новіков.
Росія і Франція у 1996 році підписали міжурядові угоди про співпрацю в ядерній області і міжвідомчі угоди між Мінатомом Росії і комісаріатом по атомній енергії Франції.

Науково-технічна співпраця охоплює такі напрями, як ядерна безпека, реактори майбутніх поколінь, підготовка персоналу атомних станцій, ядерний паливний цикл, фундаментальні дослідження, інформування громадськості, економічні, правові аспекти в атомній енергетиці.

Угода між Росією і Францією по співпраці в атомній сфері була підписана в 2006 році в рамках угоди про Глобальне партнерство "вісімки". Згідно цьому документу, в Росії проводиться утилізація і знищення ядерних відходів.