14 вересня 2009 року
США знов продовжили торгове ембарго проти Куби на рік, мовиться в повідомленні Білого дому.
"Я вважаю, що продовження терміну дії ембарго на один рік відповідає національним інтересам Сполучених Штатів", - мовиться в поширеному Білим домом у понеділок листі президента держсекретарю і главі Мінфіну США.
Продовження ембарго є технічною подією і продовженням вже більш ніж 40-річної практики американських властей. США ввели санкції проти Куби в 1961 році після провалу операції по скиданню уряду Фіделя Кастро. У 1996 році Конгрес США прийняв "закон Хелмса-Бертона" про додаткові санкції проти іноземних компаній, торгуючих з Кубою.
З 1 серпня США за ініціативою президента Барака Обами припинили на півроку дію "закону Хелмса-Бертона". Фактично ця ініціатива була відповіддю на резолюцію Генеральної асамблеї ООН від 28 жовтня 2008 року з вимогою про відміну обмежень відносно Куби.
Обама не раз заявляв про намір поліпшити відносини з Кубою і ослабити жорсткий режим санкцій - на початку квітня США оголосили про відміну введених адміністрацією Буша обмежень на поїздки на острів Свободи і на грошові перекази на Кубу для тих, що проживають в США кубинців і тих, у кого залишилися родичі на Кубі.
Світова спільнота вважає американське ембарго незаконним, зокрема, тому що США в даному випадку намагаються застосовувати свої внутрішні закони відносно третіх країн, які мають торгові, економічні і фінансові зв'язки.
Генассамблея ООН приймає резолюції з вимогою відмінити односторонні американські санкції проти Куби з 1992 року. У документах ООН наголошується, що санкції суперечать статуту організації, порушують норми міжнародного права і міжнародних торгових зв'язків, ведуть до підриву кубинської економіки, порушують права кубинців, зокрема, на реалізацію програм в сферах охорони здоров'я, продовольства, культури.
Гавана розглядає американське ембарго як акт геноциду кубинського народу.