США продовжили торгове ембарго проти Куби
Економетрікс ньюз

США продовжили торгове ембарго проти Куби

14 вересня 2009 року

США продовжили торгове ембарго проти Куби

США знов продовжили торгове ембарго проти Куби на рік, мовиться в повідомленні Білого дому.

"Я вважаю, що продовження терміну дії ембарго на один рік відповідає національним інтересам Сполучених Штатів", - мовиться в поширеному Білим домом у понеділок листі президента держсекретарю і главі Мінфіну США.
Продовження ембарго є технічною подією і продовженням вже більш ніж 40-річної практики американських властей. США ввели санкції проти Куби в 1961 році після провалу операції по скиданню уряду Фіделя Кастро. У 1996 році Конгрес США прийняв "закон Хелмса-Бертона" про додаткові санкції проти іноземних компаній, торгуючих з Кубою.
З 1 серпня США за ініціативою президента Барака Обами припинили на півроку дію "закону Хелмса-Бертона". Фактично ця ініціатива була відповіддю на резолюцію Генеральної асамблеї ООН від 28 жовтня 2008 року з вимогою про відміну обмежень відносно Куби.

Обама не раз заявляв про намір поліпшити відносини з Кубою і ослабити жорсткий режим санкцій - на початку квітня США оголосили про відміну введених адміністрацією Буша обмежень на поїздки на острів Свободи і на грошові перекази на Кубу для тих, що проживають в США кубинців і тих, у кого залишилися родичі на Кубі.

Світова спільнота вважає американське ембарго незаконним, зокрема, тому що США в даному випадку намагаються застосовувати свої внутрішні закони відносно третіх країн, які мають торгові, економічні і фінансові зв'язки.

Генассамблея ООН приймає резолюції з вимогою відмінити односторонні американські санкції проти Куби з 1992 року. У документах ООН наголошується, що санкції суперечать статуту організації, порушують норми міжнародного права і міжнародних торгових зв'язків, ведуть до підриву кубинської економіки, порушують права кубинців, зокрема, на реалізацію програм в сферах охорони здоров'я, продовольства, культури.

Гавана розглядає американське ембарго як акт геноциду кубинського народу.