Київ і Мінськ погоджують транзиту нафти до Білорусії через Україну
Економетрікс ньюз

Київ і Мінськ погоджують транзиту нафти до Білорусії через Україну

15 квітня 2010 року

Київ і Мінськ погоджують транзиту нафти до Білорусії через Україну

Київ і Мінськ мають намір до 1 червня погодити умови транзиту нафти до Білорусії через Україну по магістральних трубопроводах, зокрема, по трубопроводу Броди-Одеса. Таке рішення ухвалене у четвер на засіданні міжурядової українсько-білоруської комісії із питань торговельно-економічної співпраці, повідомляє українське агентство УНІАН.

"Міністерство палива і енергетики України і концерн "Белнефтехим" мають намір до 1 червня розглянути можливість і підготувати пропозиції для урядів двох країн про транспортування нафти на білоруський нафтопереробний завод (НПЗ) з використанням магістральних нафтопроводів України і Білорусії", - мовиться в повідомленні.

До кінця квітня планується погодити тарифи на транспортування нафти залізничним транспортом транзитом через Україну до Білорусії.
Президенти Білорусії і Венесуели Олександр Лукашенко і Уго Чавес на зустрічі 15 березня домовилися про постачання венесуельської нафти на білоруські НПЗ для переробки і сумісної реалізації на європейському ринку. Пробна партія у розмірі 80 тисяч тонн повинна бути поставлена в травні. З порту Одеси ця нафта буде відправлена до Білорусії залізничним транспортом.

До кінця 2010 року постачання повинні скласти до 4 мільйонів тонн нафти. Україна запропонувала Білорусії використовувати для цих цілей нафтопровід Броди-Одеса.

Цей трубопровід був побудований Україною у 2001 році для прокачування каспійської нафти до Європи. Через відсутність вітки до Польщі на Плоцк і Гданьськ він зараз використовується для прокачування невеликих об'ємів російської нафти (за умовами договору - до 9 мільйонів тонн в рік) в реверсному режимі у бік Одеси.