Євро у четвер дешевшає до долара на спекуляціях навколо боргів Греції
Економетрікс ньюз

Євро у четвер дешевшає до долара на спекуляціях навколо боргів Греції

15 квітня 2010 року

Євро у четвер дешевшає до долара на спекуляціях навколо боргів Греції

Євро на торгах у четвер знижується в ціні по відношенню до долара на тлі спекуляцій, що плану фінансової допомоги Греції на 45 мільярдів євро буде недостатньо, щоб відновити довіру інвесторів до економіки даної країни, повідомляє агентство Bloomberg.

Євро у четвер подешевшав до 1,3550 долара за євро проти 1,3657 долара за євро вдень раніше. Долар також зміцнився до ієни - до 93,42 ієни за долар проти 93,19 ієни за долар. В цілому курс долара до корзини шести валют країн - основних торгових партнерів США збільшився на 0,53% - до 80,62 пункту.

"Ринок як і раніше сильно сумнівається щодо успішності плану порятунку (Греції) з боку ЄС, і це чинить тиск на євро, - заявив агентству Bloomberg глава відділу стратегії на валютному ринку Commerzbank AG Ульріх Лойхтман (Ulrich Leuchtmann). - Далеко не ясно, чи відстрочить цей план проблеми Греції або вирішить їх".
У четвер спред по десятирічних грецьких облігаціях і еталонних для єврозони німецьких бондах з аналогічним терміном погашення перевищив 4 процентних пункти - вперше з 11 квітня, коли єврозона і Міжнародний валютний фонд (МВФ) погоджували надання Афінам в цілому 45 мільярдів євро у вигляді кредитів під відсотки нижче за ринкових.

"Спред по бондах знов виріс, не дивлячись на проект підтримки, - відзначає стратег по валюті Societe Generale SA Давид Дедуш (David Deddouche). - Тому, звичайно ж, євро залишається слабким".

Інвестори виражають все більшу упевненість, що Афінам не вдасться уникнути активації плану надання фінансової допомоги з боку партнерів по єврозоні і МВФ. З початку поточного року євро вже подешевшав на 5% по відношенню до долара на тлі боргових проблем Греції, а також через побоювання, що кризова ситуація може також виникнути в інших країнах економічного і валютного союзу, зокрема - в Португалії. В середу Єврокомісія виступила із заявою, згідно якій властям Португалії, можливо, знадобиться вжити додаткові заходи в поточному році для зниження дефіциту бюджету.

"Ринок зосередив свою увагу на питанні - чи розповсюдиться ситуація в Греції на Португалію, і це тримає євро на низькому рівні", - вважає старший стратег по валюті Royal Bank of Scotland Group Plc Пол Робсон (Paul Robson).