Сильний долар і дані по економіці США відвели ціну на золото вниз
Економетрікс ньюз

Сильний долар і дані по економіці США відвели ціну на золото вниз

15 квітня 2010 року

Сильний долар і дані по економіці США відвели ціну на золото вниз

Золото на торгах у четвер знижується в ціні на тлі долара, що зміцнюється, а також через слабкі дані по економіці США, які понизили апетит інвесторів до ризикованих активів, до яких останнім часом все частіше відносять і золото, повідомляє агентство Bloomberg.

В ході торгів на Нью-йоркській товарній біржі червневий ф'ючерс на золото подешевшав на 0,3% - до 1156,4 долара за тройську унцію.

"Сильний вплив (на динаміку вартості золота) робить долар, - заявив агентству Bloomberg відзначає аналітик UBS AG Эдель Таллі (Edel Tully). - Ринок знаходиться у стадії легкої консолідації, що, у принципі, не так вже і погано".
Долар у четвер подорожчав до 1,3550 долара за євро проти 1,3657 долара за євро днем раніше на тлі нестабільності на ринку боргових цінних паперів Греції. В цілому курс долара до корзини шести валют країн - основних торгових партнерів США збільшився на 0,53% - до 80,62 пункту.

У четвер спред по десятирічних грецьких облігаціях і еталонним для єврозони німецьким бондам з аналогічним терміном погашення перевищив 4 процентних пункти - вперше з 11 квітня, коли єврозона і Міжнародний валютний фонд (МВФ) погоджували надання Афінам в цілому 45 мільярдів євро у вигляді кредитів під відсотки нижчі за ринкові.

Дані по ринку праці і промвиробництву в США негативно відобразилися на настроях інвесторів. Оскільки золото останнім часом все частіше розглядається інвесторами як відносно ризикований актив, разом з акціями і валютами з потенційно високою прибутковістю, дорогоцінний метал часто знижується в ціні на тлі погіршення настроїв інвесторів.

Число первинних заявок на допомогу по безробіттю в США за тиждень, що завершився 10 квітня, виросло на 24 тисячі, тоді як аналітики, опитані інформаційно-аналітичним інтернет-порталом dailyFX.com, чекали зниження таких заявок на 20 тисяч. Крім того, не виправдалися надії аналітиків і на хороші показники зростання промвиробництва в США в березні. Показник у порівнянні з лютим підріс лише на 0,1% проти збільшення, що очікувалося, на 0,7%.