Керівництво України планує понизити податки
Економетрікс ньюз

Керівництво України планує понизити податки

15 квітня 2010 року

Керівництво України планує понизити податки

Нове українське керівництво має намір зменшити податкове навантаження на економіку, повідомив перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

"Ми тільки що затвердили концепцію бюджету на 2011 рік. Можу вам сказати, що буде серйозне скорочення податкового навантаження", - сказав Тігіпко у четвер на зустрічі з представниками Європейської асоціації бізнесу в Києві.

За його словами, податкове навантаження буде скорочене вже і в 2010 році. "Ми зараз робимо невеликий крок в перерозподілі засобів через бюджет, ми зменшили його, і зараз це навантаження буде 30,9% від ВВП, на 2011 рік закладаємо максимально 30,5%. Небагато, але завдання одне - поступово зменшувати це навантаження", - сказав Тігіпко.
Він також повідомив, що одночасно із зниженням податкового навантаження розширюватиметься податкова база. Відповідаючи на питання, за рахунок яких податків знижуватиметься податкове навантаження, Тігіпко відповів: "Йде розмова і про ПДВ, і про податок на прибуток".

За словами Тігіпко, також планується провести дерегуляцію для того, щоб поліпшити умови діяльності бізнесу і поліпшити інвестиційний клімат. Крім того, планується скоротити кількість перевірок і перевіряючих організацій. "Вже ухвалено рішення кабінету міністрів, щоб ми скоротили кількість перевіряючих організацій з 78 до 40, відповідний проект закону вже прийнятий кабінетом міністрів і переданий у Верховну Раду", - сказав Тігіпко.