Економетрікс ньюз Туреччина не має наміру відмовлятися від планів будівництва власної АЕС

Туреччина не має наміру відмовлятися від планів будівництва власної АЕС

knoxdiggs.com - 15 січня 2011 р.

Туреччина не має наміру відмовлятися від проекту будівництва першої АЕС, який буде реалізований за участю Росії, повідомив прем'єр-міністр Тайіп Ердоган перед вильотом з робочим візитом до Москви.

Першу турецьку АЕС планується побудувати в середземноморській провінції Мерсин на майданчику "Аккую". Загальна вартість проекту складе 20 мільярдів доларів, повідомляє РІА "Новини".

Декілька турецьких екологічних і громадських організацій призвали місцеві власті відмовитися від будівництва АЕС в Мерсині у зв'язку з трагічними подіями в Японії. За їх заявами, АЕС "Аккую" будуватиметься поблизу лінії тектонічного розлому, де може відбутися сильний землетрус.

АЕС в Туреччині планується побудувати поряд з середземноморським портом Мерсин, в районі Аккую. Пропозиція консорціуму, до якого увійшли ЗАТ "Атомстройекспорт", ВАТ "Інтер РАО ЄЕС" і турецька компанія Park Teknik, включає споруду чотирьох енергоблоків (реактори ВВЭР) потужністю по 1,2 ГВт за російським проектом "АЕС-2006" з терміном введення в 2016-2019 роках.
Вартість будівництва АЕС може скласти близько 20 мільярдів доларів. Контрольний пакет компанії-власника станції залишиться у Росії.

Нагадаємо, що Німеччина вже ввела тримісячний мораторій на роботу атомних електростанцій, побудованих до 1980 року. За словами канцлера Ангели Меркель, Німеччина використовує цей час, щоб прискорити перехід країни на альтернативні джерела енергії.

Приводом для введення мораторію на продовження термінів роботи АЕС стали події в Японії, де в результаті землетрусу і цунамі відбулися вибухи на АЕС "Фукусіма-1".

Як передає РІА "Новини", в Берліні все частіше можна бачити плакати, що закликають відмовитися від атомної енергії, люди приклеюють на автомобілі і велосипеди відповідні знаки і вішають прапори.

Як нагадує Deutsche Welle, коли уряд Герхарда Шредера ухвалив рішення про відключення всіх АЕС до 2020 року, енергетичні концерни виділили мільйони євро на створення інфраструктури для переходу на енергію з альтернативних джерел.

Зокрема, уздовж морського побережжя Німеччини планувалося побудувати вітряний парк сукупною потужністю в 10 гігабайт. Це могло б компенсувати відключення восьми крупних АЗС. Але 10 років опісля уряд Меркель вирішив продовжити термін роботи АЕС. Минулого року в Німеччині було побудовано всього 754 вітряних установок, бум альтернативних джерел енергії змінився стагнацією.