Україна задоволена результатами переговорів по коректуванню ціни на газ
Економетрікс ньюз

Україна задоволена результатами переговорів по коректуванню ціни на газ

16 квітня 2010 року

Україна задоволена результатами переговорів по коректуванню ціни на газ

Уряд України задоволений результатами переговорів з російською стороною про коректування ціни на газ, повідомляє у п'ятницю сайт українського кабміну.

У п'ятницю в Москві відбулася зустріч міністра палива і енергетики України Юрія Бойко і глави правління "Газпрому" Олексія Міллера, в ході якої обговорювалися відносини двох країн у сфері постачань і транспортування газу.

На думку української сторони, зустріч пройшла конструктивно і змістовно, зафіксований певний прогрес в узгодженні позицій і підходів сторін до перегляду газового контракту.
"Уряд України сподівається, що наступного тижня після зустрічі президентів України і РФ у Харкові 21 квітня можна буде завершити узгоджений обома сторонами перегляд умов угоди постачання природного газу до України", - мовиться у повідомленні.

Як повідомили раніше у п'ятницю в прес-службі російського кабміну, уряди РФ і України схвалили домовленості, досягнуті між "Газпромом" і його українськими партнерами в газовій сфері, зокрема по цінових параметрах, причому узгоджені рішення засновані на пропозиціях президента України Віктора Януковича.

Янукович на початку квітня доручив прем'єр-міністру України Миколі Азарову разом з керівниками ТЕК підготувати пропозиції для Росії з приводу зниження ціни на газ для країни. Київ у першому кварталі 2010 року платив за російський газ 305 доларів за тисячу кубометрів, з другого кварталу ціна повинна вирости до 320-330 доларів. Україна вважає ціну несправедливою і пропонує РФ її переглянути.

Глава українського уряду говорив, що Україна сумарно просить знижку на газ у розмірі 4 мільярдів доларів в рік. При цьому Азаров пояснював, що оскільки ціни можуть бути переглянуті тільки з другого кварталу, російська сторона може недолічитися в 2010 році 3 мільярдів доларів по постачаннях газу. За його словами, для компенсації цих втрат Росії будуть запропоновані інші вигідні проекти.

Рівень цін, що офіційно пропонувався українською стороною, на газ не називався, проте в російських ЗМІ з посиланням на джерела проходила інформація, що це 260 доларів за тисячу кубометрів. Як можливі у відповідь поступки України називалися знижка на транзит російського газу до Європи, створення газотранспортного консорціуму, здача в оренду "Газпрому" підземних сховищ газу.