Путін просить Думу підтримати пакет законів по регулюванню цін на ЖКГ
Економетрікс ньюз

Путін просить Думу підтримати пакет законів по регулюванню цін на ЖКГ

1 червня 2010 року

Путін просить Думу підтримати пакет законів по регулюванню цін на ЖКГ

МОСКВА, 1 червня - РІА Новини. Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін просить депутатів прискорити ухвалення законів по регулюванню цін на послуги ЖКГ, щоб остаточно закрити всі лазівки для необгрунтованого роздування цін. За словами Путіна, уряд підготував ряд законопроектів по ЖКГ, що стосуються нормативів і стандартів комунальних послуг, повноважень по регулюванню тарифів.

"Хотів би попросити нашу фракцію, всіх депутатів Держдуми прискорити роботу над пакетом законів по регулюванню цін на послуги ЖКГ. У цій сфері нам потрібно навести лад, закрити всі лазівки для необгрунтованого роздування цін, уніфікувати вимоги до якості комунальних послуг", - сказав Путін на зустрічі з керівництвом партії "Єдина Росія".

За його словами, йдеться про поправки до Житлового кодексу, що наділяють регіони повноваженнями по встановленню нормативів споживання комунальних послуг.
"Практика їх визначення на муніципальному рівні себе не виправдала. Дуже багато різнобоїв і довільних рішень", - сказав глава уряду. Він уточнив, що законопроект вже внесений в Держдуму.

Другий законопроект торкається закріплення за органами виконавчої влади регіонів повноважень по регулюванню тарифів на послуги ЖКГ з можливістю делегування цих повноважень тільки тим муніципалітетам, які можуть їх якісно виконувати.

"Цей законопроект знаходиться у стадії розробки", - повідомив прем'єр.

"Слід добиватися єдиних стандартів якості комунальних послуг, і спершу максимально уніфікувати правила їх надання, для цього уряду Росії необхідні відповідні повноваження", - додав прем'єр, за словами якого, відповідний законопроект внесений в Держдуму.

Глава уряду заявив також, що діяльність організацій, що управляють багатоквартирними будинками, повинна бути прозорою і підконтрольною громадянам і органам держвлади.

"Люди повинні мати максимально повну інформацію на які послуги ЖКГ йдуть гроші, за що вони платять", - заявив прем'єр. Відповідний законопроект знаходиться у стадії розробки, сказав Путін.

Звертаючись до керівництва "Єдиної Росії", прем'єр заявив, що депутати повинні тримати питання тарифів на послуги ЖКГ під постійним контролем, "оперативно реагувати на звернення громадян, на виявлені факти завищення цін і зловживання монопольним положенням на ринку".