Акціонери Роснафти 28 червня можуть вибрати президентом Гуцерієва
Економетрікс ньюз

Акціонери Роснафти 28 червня можуть вибрати президентом Гуцерієва

1 червня 2010 року

Акціонери Роснафти 28 червня можуть вибрати президентом Гуцерієва

Акціонери ВАТ "НК "Роснафта", що входить в десятку найбільших російських нафтових компаній, на річних зборах 28 червня розглянуть питання про дострокове припинення повноважень нинішнього президента "Роснафти" Олега Гордєєва і обрання нового президента, мовиться у повідомленні компанії.

Як пояснило РІА Новини джерело, близьке до АФК "Система" (володіє 49% "Роснафти"), президентом компанії на зборах може бути вибраний її засновник Михайло Гуцерієв, який після порушення проти нього кримінальної справи декілька років прожив за кордоном, а на початку травня після зняття всіх звинувачень повернувся до Росії.

В інтерв'ю "Відомостям" у травні Гуцерієв говорив, що ще не вирішив для себе питання про те, чи очолить знову засновану ним компанію. За словами Гуцерієва, від нього і "Системи" в новий склад ради директорів входитимуть по п'ять представників, від Ощадбанку і Glencore - по два. Засновник "Роснафти" також говорив, що контроль управління в компанії залишиться за ним, "Система" і Ощадбанк наполягли, щоб він сам призначав менеджмент. При цьому він відзначив, що глава "Системи" Володимир Євтушенков умовляв його очолити "Роснафту".
Гуцерієв покинув РФ у 2007 році, коли проти нього була побуджена кримінальна справа і правоохоронні органи видали ордер на його арешт. Весь цей час засновник "Роснафти" проживав у Великобританії. В кінці квітня стало відомо, що Слідчий комітет при МВС РФ (у зв'язку із лібералізацією законодавства в частині кримінального переслідування за економічні злочини) зняв з Гуцерієва останнє звинувачення - в незаконному підприємництві. Раніше з Гуцерієва було знято звинувачення по 199-й статті, яка передбачає покарання за ухилення від сплати податків в особливо крупних розмірах. Таким чином, перешкод для повернення бізнесмена до Росії не залишилося.

Олег Гордєєв очолив "Роснафту" в січні поточного року, коли до управління компанією, після розірвання операції між Гуцерієвим і "Базелом" про продаж контролю в "Роснафти", повернулася команда засновника компанії.

ІНШІ ПИТАННЯ ПОВІСТКИ

Рада директорів, скликаючи річні збори, затвердила датою закриття реєстру 28 травня. До порядку денного зборів також включені стандартні питання затвердження річного звіту, бухгалтерської звітності, зокрема звіту про прибутки і збитки, за 2009 рік, розподіли прибутку за наслідками 2009 року, визначення кількісного складу ради директорів, обрання його членів, а також обрання членів ревізійної комісії і аудитора.

"Роснафта" у 2009 році збільшила чистий прибуток по РСБУ в 1,5 разу в порівнянні з попереднім роком - до 15,7 мільярдів рублів.

Основним акціонером компанії є її творець Михайло Гуцерієв, якому належить 51% акцій, АФК "Система" володіє 49%. Крім того, Ощадбанк може стати співвласником "Роснафти" - як головного кредитора він може одержати символічні 1-2% акцій створити паритет між Гуцерієвим і АФК "Система".

ВАТ "НК "Роснафта" - вертикально інтегрований нафтовий холдинг, в структуру якого входять 21 добувне підприємство, три нафтопереробні заводи і сучасна збутова мережа АЗС в Оренбургській області (96 АЗС). Підприємства компанії розташовані в 14 регіонах Росії і СНД. Географія діяльності "Роснафти" охоплює ХМАО-Югру, ЯНАО, Томськ, Ульяновську, Пензенську, Волгоградську, Брянську, Саратовську, Кіровську, Оренбургську області, Краснодарський край, Удмуртію і Білорусію. Головний офіс компанії розташований в Москві.

Сумарні добувні запаси "Роснафти" перевищують 600 мільйонів тонн нафти. Об'єм річного видобування в 2009 році впав на 6,5% - до 12,7 мільйонів тонн.