Реформи економіки зажадають зміни політичних інститутів - Греф
Економетрікс ньюз

Реформи економіки зажадають зміни політичних інститутів - Греф

1 червня 2010 року

Реформи економіки зажадають зміни політичних інститутів - Греф

МОСКВА, 1 червня - РІА Новини. Другий етап реформ по модернізації економіки Росії зажадає зміни політичних інститутів, зокрема політичної конкуренції, заявив глава Ощадбанку Герман Греф на конференції "Стратегія 2010: підсумки реалізації і нові виклики" у вівторок.

За його словами, на першому етапі економічні реформи простіше проводити, коли є максимальний ресурс у виконавчої влади, зокрема, в проведенні реформ через парламент.

"Є другий етап, коли дійсно економіка є достатньо розвиненою і вона вимагає абсолютно інших політичних інститутів: свобода слова, яка безпосередньо впливає на темпи розвитку економіки; максимальна диверсифікація власності, максимальний відхід держави від власності; конкуренція, зокрема політична конкуренція, яка знижує при складнішому виборі тієї або іншої альтернативи реформ вірогідність помилок. І на цьому етапі реформ політична реформа, політична конкуренція є необхідним елементом", - сказав Греф.
Він уточнив, що Росія поки не вичерпала потенціал розвитку на першому етапі економічних реформ. "Але ми повинні готувати політичні інститути до плавного переходу в другий стан. Без цього створити розвинену економіку, на мій погляд, неможливо", - вважає глава Ощадбанку.

Кажучи про першочергові завдання, Греф відзначив, що основні зусилля потрібно докласти у напрямі модернізації освіти і реформування інститутів.

"Інститути, інститути і ще раз інститути. Без конкуренції в економіці не буде нічого <...> Тільки конкуренція народжує інновації. Без конкуренції можна побудувати будь-яку кількість інститутів розвитку, але це не дасть ефекту для економіки <...> Інститути, хороший рівень утворення ключових кадрів, які відповідають як за економіку, так і за розвиток інженерно-технічних галузей, консенсус в частині проведення ключових реформ. Це чинники успіху", - підкреслив Греф