Економетрікс ньюз Каддафі обіцяє віддати всі нафтові контракти російським, китайським і індійським компаніям

Каддафі обіцяє віддати всі нафтові контракти російським, китайським і індійським компаніям

knoxdiggs.com - 16 січня 2011 р.

"Ми більше не віримо західним компаніям, вони брали участь у змові проти нас, - заявив Каддафі Німеччина може розраховувати в майбутньому на нафтові контракти в Лівії". "Ми не віддамо нашу нафту, якій хоче заволодіти Захід", - додав Каддафі

До початку бойових дій об'єм видобутку чорного золота в Лівії складав 1,6 млн. баррелів в день

Лівія віддасть всі свої нафтові контракти російським, китайським і індійським компаніям, заявив в інтерв'ю телеканалу RTL лівійський керівник Муаммар Каддафі. "Ми більше не віримо західним компаніям, вони брали участь в змові проти нас, - сказав він. - Наші нафтові контракти укладатимуться з російськими, китайськими і індійськими фірмами. Захід повинен бути забутий".

За його словами, з європейських країн тільки "Німеччина може розраховувати в майбутньому на нафтові контракти в Лівії". "Ми не віддамо нашу нафту, якою хоче заволодіти Захід", - додав Каддафі. За його словами, "Ліга арабських держав, що виступила проти Лівії, більше не існує".
Торкаючись ситуації в країні, лідер лівійської революції відзначив, що події, які відбуваються, є "незначними інцидентами, що сплановані терористичними групами "Аль-Каїди". Всьому цьому скоро буде покладено край", - заявив він.

Раніше Світове енергетичне агентство (СЕА) випустило звіт, в якому стверджується, що видобуток і експорт нафти з Лівії може не відновитися протягом місяців. "Ймовірно, видобуток і експорт лівійської нафти вибули з ринку на значний час, швидше, на місяці, ніж на тижні", - відзначає СЕА.

За даними СЕА, Лівія скоротила постачання нафти в лютому на 195 тисяч баррелів в добу - до 1,385 млн. баррелів в добу. У січні добові постачання склали 1,58 млн. баррелів.

Практично всі світові нафтові компанії припинили торгові операції з Лівією. Урядові війська контролюють західні нафтопорти, а також чотири з шести основних експортних терміналів на сході.

Напередодні глава Лівії Муаммар Каддафі призвав Росію, Китай і Індію інвестувати в лівійський нафтовий сектор.

Нафтова промисловість країни серйозно постраждала від наслідків громадянської війни. Не вистачає кадрів, які могли б обслуговувати нафтові станції, позначаються міжнародні санкції і відмова ряду міжнародних банків вести операції, пов'язані з лівійськими компаніями.

До початку бойових дій об'єм видобутку чорного золота в Лівії складав 1,6 млн. баррелів в день. У державі працювали відомі корпорації, такі як американські ConocoPhillips і ExxonMobi, британо-нідерландська Royal Dutch Shell, італійська Eni і іспанська Repsol.