МВФ схвалив виділення Ісландії кредиту на суму $160 млн.
Економетрікс ньюз

МВФ схвалив виділення Ісландії кредиту на суму $160 млн.

17 квітня 2010 року

МВФ схвалив виділення Ісландії кредиту на суму $160 млн.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) схвалив виділення Ісландії кредиту на суму 160 мільйонів доларів для подолання наслідків глобальної економічної кризи, повідомило агентство Франс Прес.

Даний кредит є третім траншем із 2,2 мільярдів доларів, які МВФ надає серйозно постраждалій від кризи Ісландії. Раніше країні були виділені два інші транші, останній з яких був відправлений у жовтні.

Причиною відстрочення надання країні третьої частини фінансової допомоги з боку Міжнародного валютного фонду стали суперечки Ісландії з Великобританією і Нідерландами.
Після схваленого у п'ятницю третього траншу глава МВФ Домінік Стросс-Кан виразив впевненість у тому, що кредит, який надається, допоможе економіці Ісландії відновитися в другій половині 2010 року після спаду 2009 року.

У 2006-2008 роках найбільший банк Ісландії Landbanki привернув значні депозити в рамках програми, що пропонувала вкладникам з Великобританії і Нідерландів відкрити накопичувальні рахунки з найвигіднішою для Європи річною ставкою відсотка - 5,0%, яка згодом була підвищена 5,25%.

Проте в жовтні 2008 року Landbanki зіткнувся із значними фінансовими труднощами у зв'язку з набираючою обороти світовою економічною кризою, був оголошений банкротом і перейшов під державний контроль. Діяльність банку була припинена, і більше 400 тисяч вкладників протягом шести-восьми тижнів не могли зняти свої засоби з рахунків. В результаті, за оцінками експертів, клієнти банку втратили від 3,8 до 5 мільярдів євро.

На початку березня поточного року відбувся референдум з питання виплати Ісландією компенсації британським і голландським вкладникам ісландських банків, що втратили свої засоби в результаті краху кредитних установ під час світової економічної кризи.

Переважна більшість жителів Ісландії висловилися на загальному референдумі проти законопроекту.